Daha İyi Bir Blog Yazarı Olabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Daha iyi bir blog sayesinde, daha çok okuyucu kitlesine ulaşabilir ve bu sayede blogunuzun sürekli takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

1. İçerik, blog konusu, yazıların başlığı/resimler

İçerik

Blogunuzun içeriği çok önemlidir. Ne hakkında yazacağınıza karar vererek blogunuzu oluşturun. Her konuda yazmaya çalışmayın, yazılarınızın belirli bir alanı olsun. İlgilendiğiniz bir alan/makyaj/stil/oyun/kişisel/gezi gibi blog çeşitlerinden birini seçip yazılarınızı yazmaya başlayabilirsiniz. İçerik belirledikten sonra, blogunuzun daha düzenli olabilmesi için kategori eklemeyi unutmayın. Blogunuzu gezen kişiler bu alt kategorilere göre istediklerini daha kolay bir şekilde bulabilirler

Yazıların başlığı/resimler

Yazılarınızın başlığı dikkat çekici olmalıdır. Okuyucunun dikkatini çekmesi gerekir, içerikle uyum içinde olmalıdır. Yazılarınızın başlığı kadar yazılarınız için seçtiğiniz resimler de önemlidir. Düşük kaliteli resim seçimleri yapmak, görselliği bozar.

2. Tema & Tasarım
Seçtiğiniz blog çeşitlerine uygun ve ücretsiz temalar bulabilirsiniz. Uygun bir tema seçtikten sonra değiştirmek istedikleriniz olabilir. Renk, şablon gibi ayarları kendiniz yapabilirsiniz. Bazı temaları html kodlarıyla eklerken, bazılarını bilgisayarınıza kaydedip/ blog sitesine aktarabilir, bazılarını da direk olarak uygulayabilirsiniz. 
3. Blogunuzun tanıtımı
Blogunuzu oluşturdunuz, içerik fikriniz hazır, tasarımınız da hazır. Yazılarınızı yazmaya da başladınız. Sıra blogunuzun tanıtımını yapmaya geldi. Blogunuz için sosyal medya hesapları oluşturabilir ve böylece o hesaplardan insanların size ve blogunuza ulaşmasını sağlayabilir, geniş bir okuyucu kitlesi oluşturabilirsiniz.
4. Blog eklentileri
Blog eklentilerinin/araçlarının blogunuza pek çok faydası olacaktır. Blogunuz için açtığınız sosyal medya hesaplarını blogunuzda tanıtabilmek için eklentileri kullanabilirsiniz. Bunun sayesinde okuyucularınız size daha hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Blogunuza sosyal medya eklentileri dışında sayaç, iletişim kutusu, slayt eklentisi, yorumlar, e-posta ile takip et eklentisi, yazılar için paylaşım butonu gibi birçok araç ekleyebilirsiniz.
5. Artık yazılarımızı yazalım 🙂
Görünüşe göre her şeyimiz hazır, sıra geldi yazılarımızı yazmaya. Yazılarınızı güncel tutmaya önem göstermelisiniz, okuyucu kitleniz blogunuza girdiğinde sürekli aynı yazıları görürse bu durumda blogunuzu takip etmeyi bırakabilir. Yazılarınız açık/anlaşılır/net olmalıdır.
Kategoriler: Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/