Sonbaharı Çalışma Alanınıza Taşımak İçin 6 “Kendin Yap” Önerisi

Ezgi Diliçıkık

Ezgi Diliçıkık

Environmentalist, Digital Addict

Malum, sonbahar… Eline çayını, kahveni alıp pencere önünde yağmurlu bir gün eşliğinde melankoli yapma sezonunu resmen açtık. Şimdi ne de güzel olurdu örgü kazağını giyip kazağın bilek kısımlarını avuç içlerine kadar çekip kupandan kahveyi içmek… Çıkıpts! Instagram fotoğrafınız hazır bile! Ama bugünkü konumuz sonbaharı çalışma alanınıza taşımak.  “Sonbaharda da ders mi çalışılır?” dediğinizi duyar gibiyim. Bence de çalışılmaz. Ancak bu önerilerle çalışma alanınıza taşıyacağınız sonbahar teması motivasyonunuzu biraz da olsa artıracaktır.

1) Arkaplanlarda yenilik!

Sonbaharı telefon, tablet ve bilgisayarlarınızın arkaplanına taşıyın.


2) Sonbahar yağsın üzerinize

Yaprakları kullanarak muhteşem duvar, tavan dekorasyonları yapmak mümkün.3) Hogwarts’tan kitap siparişiniz geldi!

Kullanmadığınız kazak ya da polar battaniyeniz varsa kitaplara çokça sarıldığımız bu mevsimde onları bu şekilde değerlendirebilirsiniz.


4) Küçük sarı, turuncu, kızıl posterler

Şimdi Google’a “autumn poster design” yazıp aratın. Daha sonra görsellere gelin. Sonrasında  “Arama araçların” butonunu tıklayın. Son olarak da boyut kısmına tıklayıp minimum 1024×768 seçeneğini seçin. Karşınıza çıkan görsellerden herhangi birini beğenip bir özalite, copy center’a gidin. Beğendiğiniz görseli A4 boyutlarında kuşe kağıda bastırmak istediğinizi söyleyin. Muhtemelen 2,5-3 tl civarı bir ödeme yaparak odanız için muhteşem bir sonbahar posterine sahip olacaksınız.


5) Bazen çok basit fikirler çok mutlu eder.

Çok basit fikirlerle ortaya çok estetik şeyler çıkarabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki fotoğrafa bakın. Hiç kullanmadığınız bir kase ve kızıla dönmüş bir ağacın altından topladığınız kuru yapraklar.. Çalışma alanınız için harika bir dekorasyon olmaz mıydı?


6) “Uğraşırım, benim vaktim var” diyenlere

Sonbahar yeni hobiler edinmek için harika bir mevsim! Hem yeni bir hobi edinmek hem de vaktinizi iyi değerlendirmek açısında daha büyük işlere kalkışabilirsiniz. 🙂

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Kreatif, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/