LeBron James de Bizi Görecek mi?

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Reklamcıların gündemi takip etmeleri şart, bunu hepimiz biliyoruz. Sosyal medyanın iyice güçlenmesi ve artık herkesin orada bir şeyler söyler olması, sosyal medyayı da takip edilecekler listesine soktu. Hatta sosyal medya, belki de bu listeye direkt olarak birinci sıradan girmiş bile olabilir.

Sosyal medya takibini çok iyi yapan David&Goliath ajansı, Kia için bir reklam filmi hazırladı. Reklamın çekilme hikayesi aslında 2014 senesinde başlıyor. Kia ile bir anlaşma imzalayan LeBron James, artık markanın yüzü olmayı kabul etti. Ama sizde de olur ya, o kişiyi yüzü olduğu marka ile yakıştıramazsınız. İnsanlar da LeBron James ve Kia birlikteliğini mantıklı bulmamış olacak ki bu işbirliği ile ilgili atılan 30 bin tweetin %30’unun bu işbirliği ile ilgili şüpheleri var. Bu 9 bin tweette yer alan şüphelerin başında LeBron James’in sürekli Kia kullanıcısı olmadığı fikri geliyor. 9 bin tweetten birisi artık Kia’ya “Yeter artık!” dedirtmiş olacak ki bu reklam çekildi. Kia’ya “Yeter artık!” dedirten tweet şu:


Arkadaş burada LeBron James’in maçlara Kia ile gitmediğini düşündüğünü söylüyor. Yalnız, düşüncesini bir adım ileri götürüp LeBron James’in Kia ile maça gitmediği konusunda 10 milyon dolarına iddiaya giriyor.

David&Goliath ajansının kreatif direktörü Colin Jeffery, LeBron’un Kia’yı gerçekten kullandığını ve bununla ilgili bir reklam filmi çekmeleri gerektiği fikrini ortaya çıkarıyor ve bu muhteşem reklam ortaya çıkıyor. Hakkındaki tweeti okuyan LeBron, bu iddiayı kabul ediyor ve parasını almak için Kia’sıyla yola çıkıyor. Bu da akıllara şu soruyu getiriyor: Yazdıklarımızla bizler de reklamlara ilham verebilecek miyiz? Ya da şu da sorulabilir “LeBron James de bizi görecek mi?”

facebook-paylas2new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/