Cem Yılmaz’dan NASA’nın İş İlanına Cevap: İşim Var

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’ne (NASA), 2033’te Mars’a gerçekleştirmeyi planladığı ilk insanlı yolculuk için ‘komik’ astronotlar aradığını duyurdu. Bu iş ilanını gören Cem Yılmaz duruma kayıtsız kalamadı.

BBC’nin haberine göre, NASA komik birinin ekiplerin gergin ortamlara baş etmesini kolaylaştıracağına işaret eden araştırmalara dayanarak dört astronot grubuyla çalışma yürüttüğünü açıkladı.

NASA’nın araştırmasına öncülük eden Florida Üniversitesi’nden antropolog Prof. Jeffrey Johnson konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Mars yolculuğu gibi, sınırlı bir alanda uzun bir süre kalmak sinirleri yıpratıyor. Bu nedenle uzay aracında, işlerin normal seyrinde yürümesi için ekibin moralini yüksek tutacak birine ihtiyacınız var.”


Johnson, Antarktika’da dört yıl süren araştırmaları sonunda, “komik, lider, ahbap, hikaye anlatıcı, uzlaştırıcı ve dert ortağı” gibi karakterlerin ekipleri birleştirdiği ve işlerin daha iyi yürümesi sağladığı sonucuna vardığının da altını çizdi.


NASA’nın bu açıklamasını gören Cem Yılmaz duruma kayıtsız kalamadı ve Twitter’dan ilgili haberi “İşim var” notu ile paylaştı.

Cem Yılmaz bu paylaşımıyla takipçilerini bir hayli güldürdü.
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/