Pipetlerden, Eski Kumaşlardan ve Plastik Şişelerden Tshirtler

Ezgi Diliçıkık

Ezgi Diliçıkık

Environmentalist, Digital Addict

3 yıl önce Sean Kim, iklim değişikliği hakkında farkındalık yaratmak ve çözümler üzerine çalışan, kar amacı gütmeyen kuruluşlara finansal destek sağlamak için bir yol bulmaya karar verdi. Lisedeyken Pacific Peak adında bir giyim markası kurdu ve kazandığı tüm net karı ise bir çevreci derneğe bağışlamaya başladı.

Kim yolculuğunu “Birçokları gibi biz de bir giyim markası kurarak başladık. Sonrasında ürettiğimiz tshirtlerin çevre için ne kadar zararlı olduğunu fark ettik.” şeklinde özetliyor.

Kim ve ortakları, tekstil endüstrisinin karbon kirliliği konusunda çok etkili olduğunu öğrendiler ve ürünleri için daha kaliteli malzemeler aramaya koyuldular.

Bir kitle fonlama sitesi aracılığıyla gerekli parayı topladıktan sonra geri dönüştürülebilir malzemelerden yapabilecekleri bir üretim hattı oluşturdular. Pamuk, kumaşlar ve eski giysilerden yapılırken polyester de geri dönüştürülebilir su şişelerinden yapılıyor.

Kim yaptıkları bu yeniliğin karbon kirliliğini azalttığını ve gömlek başına beş yüz galon su tasarrufu sağladığını belirtiyor ve şirketinin sürdürülebilirliğin iyi olmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Kim: “Bu sadece bir markadan fazlası. Gerçekten gençlerin çevresel konularda düşündüklerini yeniden şekillendirecek bir hareketi temsil ediyorsun.”
Röportaj: ChavoBart Digital Media.
Kategoriler: Girişimcilik, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/