Farklı Tasarımlarla Ramazan Dekoru: Kendin Yap

0

 Advanced issue found

 

0

 Advanced issue found

 

0

 Advanced issue found

 

ب

İslam alemi tarafından 11 ayın sultanı olarak nitelendirilen Ramazan, Müslümanların coşkulu karşılamasıyla birlikte geldi. Bu sene evlerimizde bir aktiviteye daha yer vermek adına, evlerimizin müsait alanlarını Ramazan’a özel dekor ederek bu coşkuyu arttırmak çok keyifli olacaktır. Farklı ülkelerde yaşayan Müslüman aileler arasında oldukça yaygın bir gelenek olan Ramazan dekorunu sizlerde evlerinizdeki mevcut malzemeler ile kendiniz yapmanız mümkün.

Dekorlar için renkli kartonlar, renkli kağıtlar gerekirken evde bu malzemeleri bulunmayanlar için A4 kağıtları ve renkli kalemler ile de kolayca dekorunuzu tamamlayabilirsiniz. Ramazan dekorunda, hilal, yıldız, kandil ve kubbeli mescitler gibi bazı özel figürler bulunuyor. Bu figürlerin sade halini şablon şeklinde Pinterest’te rahatlıkla bulabilirsiniz. Özellikle aramanızı ramazan dekoru şeklinde sınırlandırırsanız daha özel şablonlarla karşılaşabilirsiniz. Dekorunuzu, bir de 5 ya da 6 metrelik dekor led ışıklarla daha canlı hale getirebilirsiniz.
Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ramazan takvimi oluşturmakta dekoru heyecanlı hale getirecektir. Eğer evde oruç tutmaya yeni yeni başlayan çocuklarınız varsa onların heyecanlarını diri tutmak adına içleri minik hediyeler ile dolu keseler hazırlayarak ve onları numaralandırarak her geçen bir gün için onları ödüllendirebilirsiniz.
Farklı internet sitelerinden özellikle dekor abajurlar bulmakta mümkün. Özellikle tebeşir ile her güne özel iftar ve sahur saatlerini yazarak vakit takibinizide kolaylaştırabilirsinz. Salon ya da şömine önü dekoralar ile de tasarımlarınızı zenginleştirebilir ve bunları Ramazan sonrası duvarlarınıza asarak günlük dekorunuzun bir parçası haline de getirebilirsiniz.
Tüm İslam alemi için muhabbetli ve bereketli bir ay olması dileğiyle, Hayırlı Ramazanlar ?
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/