Büyük Başarılar Yakalamış 8 İnsanın Sabah Uyanınca Yaptıkları İlk Şey

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Sabah uyanır uyanmaz yaptığınız her şey gününüzün geri kalanını nasıl geçireceğinizi belirleyen unsurlardır. Başarılı insanlar her daim sabah ritüellerine sadık kaldıklarını ve mümkün olduğunca dışına çıkmamaya çalıştıklarını belirtiyorlar.

1) Mark Cuban

Ünlü ve başarılı girişimcinin sabah rutini oldukça sade. Uyanır uyanmaz soluğu işinin başında alan ünlü girişimci yaptığı işin onun meditasyon yöntemi olduğunu söylüyor.


2) Barack Obama

Eski ABD Başkanı Barack Obama, günde sadece 5 saat uyuyor. Uyandığında ise ne giyeceği veya ne yiyeceği gibi küçük düşüncelerle uğraşmayı tercih etmediğini ve sabahları 45 dakika süren bir kardiyo ve ağırlık çalışması yaptığını belirtiyor.


3) Dwayne Johnson

Anlaşılacağı üzere spor yapmak Dwayne Johnson’ın hayatının en büyük parçalarından biri. Düzenli olarak her gün güneş doğmadan önce uyanan Johnson kahvesini içtikten sonra biraz kardiyo çalışması yapıyor ve ardından da koşuya çıkıyor. Bütün bunların yanında da sıkı bir diyet uyguluyor.


4) Oprah Winfrey

Oprah Winfrey de güne meditasyon yaparak başlayanlardan. Oprah.com’da yayınlanan bir videoya göre Oprah, güneş doğmadan önce kalkıp meditasyonunu yaptıktan sonra günlük hayat rutinine başlıyor.


5) Richard Branson

Branson, güne gözlerini sabah saat 5 civarında açıyor. Bu kadar erken kalkmasının sebebini de eğer güne erken başlarsa gün içinde daha fazla şey başarabileceğine olan inancı olarak açıklıyor. Ayrıca erken kalkarak ailesiyle daha çok vakit geçirebildiğini ve spor yapmaya da zaman ayırabildiğini söylüyor.


6) Warren Buffett

Dünya üzerinde bilinen en iyi yatırımcılardan biri olan Warren Buffett, gününe okuyarak başlıyor. Hatta edinilen son bilgilere göre Buffett gününün %80’ inini okuyarak geçiriyormuş.


7) Tony Robbins

New York Times’ın en çok okunan yazarlarından Tony Robbins, son verdiği bir röportajda gününe hayatında minnettar olduğu şeyleri düşünüp tüm bunlara dua ederek başladığını söylüyor. Daha sonra da gün içinde yapacaklarını planlayıp rutinine devam ediyormuş.


8) Kraliçe 2. Elizabeth

Britanya tarihinde en uzun hüküm süren kadın Kraliçe 2. Elizabeth, sabahları 7.30’ da uyanıyor. Çayını yudumlarken bir yandan gazetesini okuyor bir yandan da radyo dinlemekten zevk alıyor.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/