Sendromlu Bir Anne ve Eş-Cinsel Oğlunun  Hikayesi :  Joanne Tronconi ve Matthew Tronconi

 

     Belki Youtube da gezinirken belki de  Instagram da keşfedinize düştüğünde karşılaştınız bu ikiliyle.  Joanne Tronconi ve oğlu Matthew  Tronconi. Anne ve oğlunun hikayesi hem doğuştan gelen korkunç bir hastalıkla yaşama devam edebilmeyi hem de toplumda meşruiyet dışı olarak kabul görülen eş cinselliği özgürce yaşayabilmenin nasıl üstesinden geldiklerini anlatıyor.

Joanne Tranconi doğuştan Klippel-Trenaunay  Sendromlu bir Anne .

              

     61 yaşındaki Joanne Tranconi , bu hastalığını 40 yaşında bir buz parçasının üzerine düştükten sonra hastaneye gidince öğrenmiş. O güne kadar hastalığın belirtileriyle hiç karşılaşmamış olan Joanne , şimdiler de çok farklı bir görünüme sahip.Fakat herşeye rağmen hayatından çok mutlu görünüyor.Peki Klippel – Trenaunay Sendromunun belirtileri nelerdir ? Bu hastalık aslında bir kılcal damar hastalığıdır. Hastalık sahibi bireylerde ilk adım olarak bacakların  varis bölgesinde büyük çaplı mor renginde lekeler mevcuttur. Tıpkı bir doğum izi gibi. Zamanla bu renk değişimlerini, özellikle kol ve ayak bölgelerindeki doku büyümeleri takip etmektedir.

Farklı görünümüne rağmen Joanne hayatından oldukça memnun ve oğluyla birlikte makyaj yapmaya bayılıyor. YouTube ‘da bir makyaj kanalları dahi var.

     Matthew Tranconi’den bahsedelim. Matthew günümüz dünyasında popülerliği artan ama tamamiyle kişisel bir tercihe dayanan ” eş-cinsel” akımının bir parçası. Bu tercihini insanların söylediklerine kulak asmayarak özgürce yaşıyor. YouTube ‘ da 420 bini aşkın ”clawdeena9” adıyla bir makyaj kanalı var. Videolarının çoğunda fantastik ve popüler makyajları yaparken bir kısmında da annesine uyguladığı makyajlarla popülerliğini arttırmaya devam ediyor.

 

 

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/