Bir İş Gününde Sizi Daha Üretken Yapacak 90 Dakikalık Sabah Rutini

toptalent.co

toptalent.co

En İyi Yeteneklerin Kariyer Platformu

Eğer çalışma hayatına adım attıysanız 12 saatlik çalışma günlerine yabancı değilsinizdir. İşte akşam 9 ya da 10’a kadar işte kaldıktan sonra kendinizi eve gitmeye zorlayıp hızlı bir akşam yemeği yedikten sonra tekrardan biraz daha iş ve birkaç saatlik uyku… Ertesi gün kalkarsınız ve bunları tekrar yaşarsınız.
Bir gün diğerinin içine geçer ta ki biraz dengeye ihtiyacınız olduğuna karar verene kadar. Gün gelir işle iyi bir izlenim bırakmak ve iş dışında tatmin edici bir hayat için zaman isteyebilirsiniz.
Bir iş gününü değiştirmek için sabahtan başlayabilirsiniz. Bu 90 dakikalık sabah rutini sadece hayatınızı değiştirmeyecek aynı zamanda daha anlamlı, başarılı ve üretken günler yaşamanıza yardımcı olacak.
İşte buradaki 7 adım ile iş gününüzde devrim yaratabilir ve böylece daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz:

1) Erken Uyanın

Erken sabah rutini çok güçlüdür çünkü kendinize vakit ayırmanıza olanak sağlar. Erken saatlerde sessizlik vardır ve dikkatinizi dağıtabilecek çok az insan vardır. PepsiCo’nun eski CEO su dahil olmak üzere birçok başarılı CEO iş günlerine saat 6’dan önce başlıyorlar ve eğer o saatleri anlamlı bir şey ile doldurabilirseniz gününüz için doğru ruh halinizi bulacaksınız.

2) Mesajları ve Mailleri Kapatın

Sabah kalktığınızda ilk iş olarak mesajlarınızı kontrol etmek için telefonunuza sarılıyorsanız, zihniniz sadece tepki moduna geçebilir. Sürekli telefonunuzu kontrol ettiğinizde, bu sizin stres seviyenizde artışa sebep olabilir çünkü onlara cevap vermek için acil bir ihtiyaç hissedersiniz. Farkına bile varmadan gününüzün kontrolünü kaybedebilirsiniz.
Diğerlerinin sizin önceliklerinizi dikte etmesine izin vermek yerine, dış dikkat dağıtıcı etkenlerden uzak odaklanmak için kendinize en az bir saat verin. Dijital tasmadan kurtulmak konusunda zorluk çekiyorsanız, telefonunuzu yatmadan önce uçak moduna alın böylece sabah kalktığınızda mesajlarınızı kontrol etmek için sabırsızlanmazsınız.

3) Teşekkür Edin

Şükran, bazı şeyleri bakış açısına almak için güçlü bir yoldur. Lehinize olan şeyleri kabul ederek, lehinize olmayan şeyler size sorunsal olarak görmezsiniz. Uyanır uyanmaz gününüze pozitif enerji ile başlamak için minnettar olduğunuz üç şey söyleyin.

4) Hedeflerinizi Yüksek Sesle Okuyun

Hedef belirlemenin önemini zaten biliyorsunuz ama koyduğunuz hedefleri yüksek sesle okumak hedeflerinizin yolda kalmamasına yardımcı olur. Her ay, 30 günlük hedefler belirlerim ve sanki hedeflerime ulaşmış gibi kendime bir mektup yazarım. Her sabah ne için çalıştığımı kendime hatırlatmak ve beynimi hedefe kilitlemek için bu mektubu yüksek sesle okurum.

5) Vücudunuzu Besleyin

Tıpkı ruh halinizin gününüzün nasıl geçeceğini belirlemesi gibi, kahvaltıda ne yediğiniz de günün geri kalanında ne yiyeceğinizi belirlemenize yardımcı olur. Eğer sağlıklı bir kahvaltı ile başlarsanız, buna günün geri kalanında da devam etmeniz olası. Ben her güne yeşil meyveli içecek ile başlarım. Unutmayın: Sağlığınız siz her şeyiniz. Maillerinizden daha fazla ilgiyi hak ediyor.

6) Harekete Geçin

Güzel bir sabah egzersizi canlandırıcı oluyor özellikle harika müzikleriniz veya motive edici podcastlarınız varsa. Sabahları Cross Fit ile başlarım, ancak koşu, yoga, kilo kaldırma ya da tempolu yürüyüş de sağlığınız için iyi olabilir ve sizi daha üretken yapabilir.

7) Kendiniz İçin Zaman Ayırın

Bu belki sabah rutininizin en önemli kısmı olabilir. Yalnız olmak için biraz zaman ayırın ve bunun keyfini çıkarın. Bu zamanı meditasyon için okumak için ya da yen bir şey öğrenmek için kullanın. Ne yaparsanız yapın zevk aldığınız bir şey yapın.
Zaten çok gergin ve sıkışıksanız, büyük olasılıkla kendinize ayıracak 90 dakikanız olmadığını düşünüyorsunuzdur. Ancak bu maddeler görmezden gelinmeyecek kadar güzel. Mutlu, enerjik ve odaklanmış olduğunuzda, işiniz için harikalar yaratabilir. Şirketinizi sonraki seviyeye taşımak ve aynı zamanda istediğiniz hayatı yaşamak için tek ihtiyacınız olan 90 dakika.
Kategoriler: İş, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/