Bebeğimin dişlerinin bakımı

Kiduga

Kiduga

Çocuklarınız çok sevecek!

Bebeğinizin dişleri ortaya çıktı mı? Belki de diş çıkarma belirtileri göstermeye başlamıştır. Her durumda, ağzının temizliği çok önemlidir! Aşağıdaki kılavuz bebeğinizin güzel gülümsemesini parlak ve sağlıklı tutmanıza yardımcı olacaktır.

Bebeğimin dişlerini nasıl temizlerim?

Çocuğunuzun henüz dişi yoksa, ağzını steril bir gazlı bezle temizleyin, temiz bir ağız sağlamak için diş etlerinin üzerinden geçirin.

Küçük dişleri çıktığında onu temizlemeye ve ağzında kalan yiyeceklerden kurtulmaya yardımcı olduğu için su içmesi için onu teşvik edin.

Bebeğinizin biberonla uyumasına izin vermeyerek diş çürümesinden kaçının.

Küçük çocuğunuzun dişleri olduğunda, ilk diş fırçasını tanıtabilirsiniz. Ekstra yumuşak olduğundan ve özellikle bebekler için tasarlandığından emin olun. Doktorunuz tarafından önerilen ve florür içeren diş macunu kullanın. Çok az miktarda, bir tane pirinç tanesi büyüklüğü kullanmalısınız, böylece ağzında fazlalık kalmaz ve yutmaz. Bu yaşta muhtemelen tükürmeyecek, bu yüzden ağzını çalkalamak için sadece su kullanarak dişlerini ikinci kez hafifçe fırçalamaya çalış.

Normalde bebeğin dişlerini günde iki kez yıkamanız önerilir. Bununla birlikte, bu öneri değişebilir, bu nedenle çocuk doktorunuza çocuğunuz için en iyi olanı sorun.

Bebeğinizin ağzını temizlemenin en iyi yolu, başınız kolunuzda dururken onu kucağınıza oturtmaktır.

Çocuk dişlerini fırçalaması bir oyun yapmaya çalış, böylece bu sağlıklı alışkanlığa katılmak için daha fazla motive olur.

Sonunda, eğer küçük çocuğunuz dişlerini fırçalamaktan hoşlanmıyorsa, onu sabit tutmaya zorlamamaya çalışın, biraz dikkatini dağıtın ve devam edin. Eşinizden de size yardım etmesini isteyebilirsiniz!

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/