Milyonlar Kazansa da Mütevazı Arabaları Tercih Eden 15 Ünlü

Serveti milyonları aşan ünlülerin lükse düşkün ve parıltılı yaşamları olmasını beklemeniz çok doğal, ancak bazıları bunu tercih etmiyor. Birçok ünlü insan minimalist yaşam tarzını seviyor ve sadece gerçekten gerekli olana para harcıyor. Bu içerikte de göreceksiniz ki Hollywood’un en büyük isimleri, mütevazı arabaları kullanmaktan hiç de rahatsız değiller. Orta sınıfın kullandığı araçları kullanıyorlar. Bu araçları uzun zamandır kullanıyorlar ve belli ki değiştirmeyi de düşünmüyorlar.

1) Cameron Diaz – Toyota Prius

Cameron Diaz, Hollywood’un en yüksek ücretli aktrislerinden biriydi. Şimdilerde piyasadan çekilen Diaz, çevre dostu Toyota Prius’unu gururla kullanıyor.
2) Justin Timberlake – Volkswagen Jetta

Justin Timberlake şüphesiz dünyanın en ünlü şarkıcılarından biridir, ancak kendisine göre oldukça uygun fiyatlı olan Volkswagen Jetta’yı kullanmaktan çekinmiyor.
3) Tom Hanks – Scion xB

Günümüzde giderek daha fazla ünlü, lüks otomobiller yerine çevre dostu otomobilleri tercih ediyor ve Tom Hanks de bunlardan biri. Yıllardır Scion xB kullanıyor ve bu elektrikli araba sayesinde tasarruf ettiği yakıttan oldukça memnun.


4) Jennifer Lawrence – Volkswagen Eos

Oscar Ödüllü aktris Jennifer Lawrence, kariyerinin zirvesinde bir Volkswagen Eos kullanıyor. Tek bir filmle 653 milyon dolar kazanan Lawrence da uygun fiyatlı arabaları seçen ünlülerden.
5) Jeff Bezos – Honda Accord

Net serveti 117 milyar doları aşan Bezos, dünyadaki en zengin adamdır. Ancak Bezos, dünyanın en lüks otomobilini seçmek yerine yıllarca Honda Accord’u kullanmayı tercih etti. Bu konu kendisine sorulduğunda ise gayet iyi bir araba olduğunu söyledi.


6) Britney Spears – BMW Mini Cooper

Hit şarkıların bilinen yüzü Spears ise bir BMW Mini Cooper sahibi.
7) Lily Allen – Ford Focus

Ünlü şarkıcı Lily Allen, yeşil bir Ford Focus kullanıyor.


8) Daniel Radcliffe – Fiat Grande Punto

Harry Potter serisinin ünlü aktörü Radcliffe, 110 milyon dolar civarında bir servete sahip olsa da çevre dostu olarak gördüğü Fiat Grande Punto’sunu kullanıyor.
9) Clint Eastwood – GMC Typhoon

Efsanevi aktör Clint Eastwood, Jimmy Fallon ile yaptığı bir röportajda, bir GMC Typhoon’a sahip olduğunu açıkladı.


10) Conan O’Brien – Ford Taurus

Conan dünyaca ünlü bir komedyen olsa da hala bir Ford Taurus kullanıyor.
11) Cristian Bale – Toyota Tacoma

Özellikle Batman rolüyle ekranlarda en gösterişli teknolojiye sahip olsa da Bale, gerçek hayatta 17 yıldan uzun süredir aynı arabayı kullanıyor.


12) LeBron James – Jeep Wrangler

Amerikalı basketbol oyuncusu LeBron James, yıllardır özel turuncu Jeep Wrangler’ı ile dolaşıyor. Jeep, güzel bir araba olsa da 28-30 Bin Dolar olduğu için ünlü standartlarına göre düşük görülüyor.
13) Bruno Mars – Cadillac Allanté

Bruno’nun 24K Magic adlı klibinde siyah bir 1995 Cadillac Allanté vardı hatırlıyor musunuz? Şarkıcı klip boyunca arabanın sürüşüne aşık oldu ve onu satın aldı.


14) Leonardo DiCaprio – Toyota Prius

Çevreye olan tutkusuyla tanınan Leonardo DiCaprio, tıpkı Cameron Diaz gibi çevre dostu Toyota Prius’u kullanıyor. Ayrıca, Hollywood’un fosil yakıtla çalışan süslü SUV ve limuzinler fikrinden vazgeçmesi gerektiğine inanıyor. Hatta DiCaprio bu fikirden yola çıkarak Blake Lively ile birlikteyken ona da bir Prius hediye etmiş.
15) Mark Wahlberg – Toyota Sienna Minivan

Bir Sienna Minivan kullanan Wahlberg, Ellen DeGeneres ile yaptığı röportajda, 4 çocuğunun ve kendisinin minibüsü çok sevdiğini, ancak eşinin aynı fikirde olmadığını şaka yollu dile getirmiş.

This post is also available in: English

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/