Kumbarasını ve Oyuncağını Yol Arkadaşı Yaptı: 8 Yaşında Dünya Turuna Çıktı

Sosyal medyanın son zamanlardaki konusu 8 yaşındaki ‘Yeni Konyukhov’ oldu. Hayallerinin farkında olmak ve bu uğurda her şeyi yapmak ancak bir çocuk için mümkün hale gelebiliyor.


8 yaşındaki ufaklık küçük bir not bıraktı ve en sevdiği eşyalar ile yolculuğuna başladı ancak ailesinin ihbarı üzerine turu yarıda kaldı.

Rusya’da Astrahan şehrinde ailesi ile birlikte yaşan 8 yaşındaki küçük çocuk ailesine bir not bırakarak dünya turuna çıktığını belirtmiş. Bu yolculuğunda kendisine kumbarasını, oyuncağını, ansiklopedi ve muzunu yol arkadaşı yapmış.

Ailesinin ihbarı üzerine polisi alarma geçiren not, turunun yarıda kesilmesine neden oldu. 3 otobüs değiştirerek yolculuğa devam eden küçük çocuk, yaya olarak devam ederken bir dinlenme tesisinde bulundu.


Küçük çocuk bir zamanların kaşifi Fyodr Konyukhov’a benzetilerek ‘Yeni Konyukhov’ olarak anılıyor.

Dünyanın en zorlu yolculuklarına çıkan, Güney Okyanusu’nu 4 ayda kürek çekerek geçen ve kutupların kaşifi olarak adlandırılan Fyodr Konyukhov’a benzetilen küçük çocuk için ‘Yeni Konyukhov’ deniyor.

İyi haber, turuna kaldığı yerden devam etmesini sağlayacak sponsorlar çıktı.

Küçük çocuğun bu alandaki hayalinin kesilmemesi ve eğitimine katkı sağlaması amacıyla prestijli bir dil okulu, çocuk için 1 yıl boyunca İngilizce kursu olanağı sağlayarak sponsor oldu.

Sosyal medyanın gündeminde!

Sosyal medya 8 yaşında dünya turuna çıkan küçük çocuğu konuşuyor. Küçük kaşifin hikayesinden etkilenen seyahat-sever internet kullanıcıları yorumları ile sosyal medyaya renk kattı. Sosyal medya kullanıcılarından gelen birkaç yorum:

“Çocukken ben de benzer bir not bırakmıştım. Dünya turuna çıkmadan önce güç toplamak için biraz uzandım. Ama uyuyakalmışım. Sonra da beni salmadılar.”

“Büyükannem, dünya turum için sakladığım yiyecekleri yakaladığı için bir yere gidemedim.”

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/