Yaşlı Olmalarına Rağmen Muhteşem Başarılara İmza Atan 15 İnsan

Bazen öyle insanların öyle başarılarına şahit oluruz ki imrenmemek elde olmaz. Gelin bir de bu başarılara çok ileri yaşlarda ulaşan insanlara bakalım.

1. Dale Sanders, uzunluğu 3.734 km olan Mississippi Nehri’ni boydan boya tek başına kürek çekerek geçtiğinde 81 yaşındaydı.

2. Mustafa Genç, yüzde 90 görme özürlü olmasına rağmen özel gözlüklerle ders kitaplarını okuyup Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduğunda 83 yaşındaydı.

3. Fatma Mihriban Aktarı, 61 yıl sonra afla döndüğü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun olduğunda 84 yaşındaydı.

4. Tom McClean, el yapımı balina görünümlü botuyla 3200 kilometrelik Atlantik Okyanusu’nu geçmek için tek başına yelken açtığında 73 yaşındaydı.

5. Shirley Dunham, 80. doğum gününü uçaktan atlayarak kutladı.

6. Kimani Maruge, 84 yaşında ilkokula başlayarak ilkokula başlayan en yaşlı kişi unvanına sahip oldu. Ayrıca bu hikaye 2010 yapımı The First Grader filminin de konusu.

7. Gönül Berker, daha önce 3 üniversiteden mezun olmuş 46 yıldır eczacılık yapan ve şimdilerde tıp fakültesini bitirmeye hazırlanan azimli bir insan ve kendisi 67 yaşında.

8. Japon Shigemi Hirata, üniversite eğitimini tamamlayarak Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en yaşlı üniversite mezunu olarak girdiğinde 96 yaşındaydı.

9. Avustralyalı Allan Stewart, 4. üniversite diplomasını alarak Shigemi Hirata’nın rekorunu kırdığında 97 yaşındaydı.

10. 89 yaşındaki İngiliz model Daphne Selfe, dünyanın en yaşlı mankeni olarak biliniyor ve ölene kadar bu mesleği devam ettirmek istediğini söylüyor.

11. Emekli öğretmen Özcan Özgürbüz, bitirdiği 3 üniversitenin ardından diş hekimliği hayalini de gerçeğe dönüştürdüğünde 58 yaşındaydı.

12. Amy Craton, çocuklarını büyütmek ile uğraşırken eğitimini yarıda bırakmış. Gençken okuma hayali olduğu bölümden 4.0 not ortalaması ile mezun olduğunda ise 94 yaşındaydı.

13. Carmen Dell’Orefice, resmi olarak modellik kariyerine en uzun süre devam eden kadın unvanına sahip ve kendisi 86 yaşında.

14. Alla Illyinichna Levushkina, gerektiğinde günde 4 operasyona bile giren, dünyanın en yaşlı cerrahı unvanına sahip azimli bir kadın.

15. Burt Munro, 68 yaşında kırdığı dünya hız rekoru hala geçilememiş efsane bir motosikletçi. Ayrıca 2005 yapımı Efsane Adam filmine Anthony Hopkins’in oyunculuğuyla konu oldu.

Çok ileri yaşlarda büyük değerler yaratan girişimcilerin de hikayelerine göz atmak isterseniz ilgili içeriği aşağıya bırakıyorum.
Kategoriler: Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/