Yaşlı İnsanlardan Mutlu ve Başarılı Bir Hayata Dair 10 Tavsiye

Tecrübe kuşkusuz hepimizin çok saygı duyduğu bir olgu. En büyük tecrübelere sahip insanlarsa kim mi? Tabi ki yılları deviren büyüklerimiz.
Dr.John Izzo, tek tek görüştüğü yaşlı insanlardan bir cümle ile, dolu dolu ve mutlu yaşanmış bir hayatın sırrını onunla paylaşmalarını istedi. Ortaya da hepimizin hayatlarını tekrar sorgulatan dersler çıktı.

Bir on dakikalık cenazeler ve bir de on saatlik cenazeler vardır. Öyle bir hayat yaşayın ki, öldüğünüzde insanlar cenaze töreninizde kalarak yaşadığınız hayata dair hikayeler ve onları nasıl etkilediğinizi anlatmak istesin.
– Ken Kraamber, 68

İçine doğduğunuz koşullara bağımlı olmadığınızı, onu değiştirme kapasiteniz olduğunu fark edin; kendinizi ciddiye almayın, aklınızdaki fikirlerin esiri olmayın; onlar gerçekliğin kendisi değiller.
– Donald Klein, 82

Eğer mutsuzsanız, başka biri için bir şeyler yapmakla meşgul edin kendinizi. Kendinize yoğunlaşırsanız mutsuzluğunuz sürer ancak başkalarına yardım etmeye odaklanırsanız, mutluluğu bulursunuz. Mutluluk sevmekten gelir, bulaşıcıdır.
– Juana Bordas, 64

“Sıkılma” kelimesini dağarcığınızdan çıkarın ve her zaman anın tadını çıkarın çünkü zamanı geri alma şansınız olmayacak.
– Max Wyman, 65

Risk alın!
Bunu yapmadığınız için çok kez pişmanlık hissedebilirsiniz. – Don, 78

Altın kurala uyun: size nasıl davranılmasını istiyorsanız başkalarına o şekilde davranın.
-Wayne Huffman, 68

Balıklama dalın, paçalarınızı katlayın ve kirlenin, hayatı, aşkı ve dostluğu yaşarken tüm cesaretinizle yaşayın.
– Ann Britt, 67

Parayı amaçlaştırmayın; paranızı harcayın, keyif alacağınız bir iş seçin, çünkü o işi yaparken epey zaman geçireceksiniz.
– May, 72

Korku size hükmetmesin.
– Felisa Cheng, 65

Her günü olduğu gibi yaşayın, ne olacağından endişelenip durmayın, bir sonraki gün kendi başının çaresine bakacaktır, ne olacaksa olur. Bir sonraki gün olacakları kabul etmeyi ve beklemeyi öğrenin.
– Esther, 89

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/