Yabancı Dilinizi Geliştirmek İçin Öneriler

10 Temmuz 2017

Yardımcı Kitaplar

Her seviyeye göre yardımcı kitaplar bulunmaktadır. Kendi seviyenizi belirledikten sonra, seviyenize göre bir yardımcı kitap alabilirsiniz. Konuları kitaptan çalıştıktan sonra, deftere geçirip daha sonra özet olarak inceleyebilir ve tekrar edebilirsiniz. 

Yabancı Diziler 


Yabancı dizilerin birçoğu keyiflidir ve bu dizileri izlerken cümlelerin günlük kullanımlarını, yaygın kelimeleri öğrenebilirsiniz. Diziyi izlerken bir yandan da bilmediğiniz kelimeleri not etmeyi ve daha sonra anlamlarına bakmayı unutmayın.
Kelime Kutusu

Yabancı dil öğrenirken gramer geliştirmek kadar kelimeler de önemlidir. Nasıl cümle kuracağınızı, temel kuralları öğrenirken bir yandan da kelimeleri bilmeniz gerekir. Her gün 5-10 kelime öğrenebilirsiniz. Bu kelimeleri öğrenmeyi kolaylaştırmak için bir kelime kutusu oluşturabilirsiniz. Örneğin İngilizce öğreniyorsanız kelimelerin İngilizcesi’ni bir tarafa, Türkçe’sini bir tarafa yazıp bir kutuda biriktirin. Gün sonunda tek tek çıkarıp anlamını tahmin etmeye çalışın.

Okuma Kitapları

Okuma kitaplarının da seviyeleri vardır. Çeviri yeteneğinizi geliştirmek, kelime dağarcığınızı arttırmak, cümlelerin nasıl oluştuğunu görebilmek için bu kitaplar oldukça faydalıdır.

Yabancı Şarkılar

Öğrendiğiniz dildeki oluşan şarkılardan oluşan büyük bir playlist oluşturabilirsiniz. Bu şarkıları dinlemenin telaffuzuna faydası olacaktır.

Yorumlar (4) Yorum Yap

Acaba Speakingline uygulaması için bir deneme kodu var mıdır? Eğer var ise alabilirsem çok güzel olur.

En güzel öneri dil pratiği yapmak. Benim kısımda tavsiyem Speakingline. Tam olarak daha kullanamadım ama eğitmenlerinin oldukça kaliteli olduğunu söylebilirim. Kullandıkça deneyimlerimi merak edenlere aktarabilirim.

/