STARBUCKS HAKKINDA  BİLMEDİKLERİMİZ 

1) Starbucks iki öğretmen ve bir yazar tarafından 1971 yılında kuruldu.San Francisco üniverstesinde öğrenci olarak bir araya geldiler ve bugün üçü de şirkette hisselere sahip değil ve hisselerini farklı zamanlarda satmışlardır.
2) Starbucks’un adının resmi duruşu;açık denizlerin romantizmini ve eski kahve tüccarlarının denizcilik geleneğini uyandırıyor şeklinde açıklanır.
3) Starbucks, yalnız kahve içenlerin daha az yalnız hissetmelerini sağlamak için çoğunlukla yuvarlak masalar tercih eder. 
4)Amerika’da butik kahveci kılığında gizli Starbuckslar bulunur ve buralarda yeni tarifler denenir.
5) Starbucks, menüsünü taze ve heyecan verici tutmak amacıyla bira aromalı latte sunuyor. Dark Barrel Latte, ABD’de Ohio ve Flori mağazalarında sergileniyor.İçki alkol içermez ve bunun yerine “espresso, karamel,çikolatalı gevrek aromalı sos ve süt ” karışımıyla aynı lezzeti yaşatır.
6) Starbucks mağazaları belirtilen saatten 10 dakika önce açılır ve 10 dakika sonra kapanır. Bunun sebebi günün ilk müşterisinden son müşterilerisine kadar aynı kaliteyi ve hizmeti sağlamak vardır.
7) Starbucks son yıllarda günlük işletme giderleri Çin’de Amerika’dakinden daha düşük olduğunu belirtmesine rağmen, Starbucks’ın en yüksek kar oranı sağladığı ülke Çin’dir.

8)İlk açıldığında sadece kahve çekirdeği satan ,Starbucks, bugün 87.000 farklı içecek kombinasyonu sağlayacak menüsü var ve her geçen gün bu sayı arttırmak için çalışıyor.
 9)Grande boy kahvede 320 miligram kafein bulunur.Bu sayı 4 tane Red Bull’da bulunan kafeine eş değerdedir..
10)Washington’da Starbuck adlı bir kasaba vardır ve hiç Starbucks şubesi yoktur. 
 11)Starbucks,Suudi Arabistan’daki mağazalarında kadın ve erkeklere farklı şubelerle hizmet verir.
12)İsrail’ maddi destek sağladığı hakkındaki söylentilerden kurtulmak için web sitesinde haber yayınlandı.

Kategoriler: Uncategorized @tr, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/