Türkiye’de Her 10 Çalışandan 7’si İşe Gitmek İstemiyor

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

Medya takip kurumu Ajans Press, bazı ülkelerin çalışma şekillerini inceledi. 32 ülkenin katıldığı araştırmaya göre, işe gitmek istemeyip evden çalışmak isteyen ülkelerin ilk sırasında Yunanistan var. Yunanistan’ı Şili, Singapur ve Malezya gibi ülkeler takip ederken, Türkiye bu listenin beşinci sırasında yer alıyor. Ve Türkie’deki çalışanlarının yüzde 73’ünün işe gitmeyip evden çalışmak istediği belirlendi.
Türkiye’nin yüzde 73’ünün evden çalışmak istediği belirlenen araştırmaya karşın, Türkiye’nin yüzde 83’ünün hala geleneksel çalışma şeklini sürdürdüğü tespit edildi. Bununla birlikte, Türk çalışanların iş değiştirme eğiliminde diğer ülkelere oranla düşük seviyede olduğu görüldü. Türk çalışanlarının yüzde 45’i aktif olarak iş başvurusu yapmazken, sadece tekliflere açık oldukları edinilen bilgiler arasında.
32 ülke arasında evden çalışmak isteyenlerin oranının en düşük oldu ülke ise; yüzde 48 ile Hollanda oldu. Hollanda’yı yüzde 51 ile Norveç’i yüzde 52 ile Almanya ve Danimarka takip ediyor.
Kategoriler: İş, Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/