Tiny House Nedir?

Tiny House Minimalist bir yaşam alanları oluşturulan çekme karavan’ın moderinize edilmiş halidir. Tiny House aslında 2+1 veya 3+1 evlerin minik halidir. Günümüzde 2+1 evde yaşayan kişiler bilirler evde kullanılmayan atıl olan yüzlerce ev eşyası vardır, ne zaman kullanılacağı belirsizleşen bu ev eşyalarının yanı sıra oldukça fazla er kaplayan bu eşyalar yüzünden çoğu evler yetersiz bile gelebilmektedir. İşte bu aşamada Tiny House devreye giriyor ve kullanıcısına minimalist yani fazla eşyalardan arındırılmış sadece ihtiyaçı olan ürünleri barındıran uzunlukları 6 metre ve 10 metre arasında olup 2.55cm eninde ve maksimum 4 metre yüksekliğinde ki bu evler kullanıcısına benzersiz bir yaşam alanı ve yaşam sunuyor. 

https://www.gorgorhouse.com
Tiny House İmarsız araziler için uygun mu?
Bu küçük evler imara tabi olmadığı için (motorsuz araç – karavandır.) herhangi bir resmi prosüdüre ihtiyaç duymaz. Araçınızın gittiği her yerde gidebilir ve imarsız arazilere park edebilirsiniz. Buradaki dikkat etmeniz gereken nokta tekerlekli ev statüsünde olması için karayolu kanunlarına uygun şekilde üretilmesi gerekmektedir. Her tekerlekli ev resmi ve ruhsatlı bir ürün değildir ve size oldukça fazla maddi kayıplara neden olabilir. Bu konuda resmi ve plakalı ruhsatlı olan tiny house evler sizin için iyi bir çözüm olacaktır.
Tiny House Ölçüleri Nedir?
Tiny house uzunlukları çekme karavan ‘da olduğu gibi ölçüler hemen hemen aynıdır. Ahşap tekerlekli evler aslında moto karavanlar veya çekme karavanlardan ayıran özellikleri hiç şüphesiz moto ve çekme karavanlardan oldukça fazla geniş olması ve 1+1 veya 2+1 olarak kullanılabilmesidir. Bu evlerin ölçüleri şöyledir.
Tiny House Uzunkuk: 6 metre / 7 metre / 8 metre / 9 metre / 10 metre
Tiny House Genişlik:  2.55cm (bu minimum ve maksimum ölçüdür.) bunun sebebi karayolundaki şeritleri taşmayacak şekilde olmasıdır.
Tiny House Yükseklik Ölçüsü: 4 metre (bu ölçü maksimumdur.) bu ölçü karayolundaki köprü ve üst geçitlerin yüksekliklerine eş değer olmasıdır. Daha fazla detaylı bilgi almak isterseniz Gorgor.House’un ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz. https://www.gorgorhouse.com 

This post is also available in: English

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/