Tenisin ‘Majesteleri’ Roger Federer’den İlham Veren 10 Alıntı

Emre Ülkem

Emre Ülkem

Boğaziçi Uni.

Öncelikle belirtmeliyim ki Roger Federer’i hala kortlarda izleyebildiğimiz için çok şanslıyız. Kendisi 36 yaşında ve 20 Grand Slam sahibi bir tenisçi. Henüz 19 yaşındayken Wimbledon’da 14 Grand Slam kazanmış Pete Sampras’ı saf dışı bırakmıştı.
Kariyeri boyunca hep en üst seviyede kaldı, 1. sırada kalma rekorları kırdı. 5 kez üst üste Wimbledon’ı kazandı. Maç sonu açıklamalarıyla gönüllerde taht kurdu. Karşınızda İsviçreli Roger Federer’den sizlere ilham verebilecek 10 alıntı.

1)  Çok çalışmak dışında başka bir yol yok, bunu benimse. Saatlerce çalışmak zorundasın çünkü her zaman geliştirebileceğin bir şey var.

2) En iyi yaptığınız şeyi yaptığınızda bundan vazgeçmek istemezsiniz, benim için bu tenis.
3) Koçların benimle çalışmasının çok zor olduğunu düşünüyorum. Şüphesiz iyi bir özgeçmişleri var fakat aynı zamanda çok fazla baskı altındalar.
4) Çok olumlu düşünen bir insanım ve bunun bana en zor anlarda yardım ettiğini düşünüyorum.
5) Yıllar boyunca iyi yapabileceğimi düşündüğüm şey; acı ile oynamak, problemlerle oynamak, her türlü koşulda oynamak
6) Bir delikte sıkışıp kalırsanız ve belki işler iyi gitmiyorsa daha güçlü çıkacağınıza her zaman inanıyorum. Hayattaki her şey bu şekilde.
7) Sahip olduğunuz uzun vadeli plana inanmak zorundasınız, ancak motive etmek ve size ilham vermek için kısa vadeli hedeflere ihtiyacınız var.
8) Bazen rakibinin o gün senden daha iyi oynadığını kabul etmelisin.
9) Kimseden korkmuyorum, herkese saygı duyuyorum.
10) Bir zamanlar oyuncular en iyileri yenebileceklerine inanmıyorlardı. Artık böyle değil. Bu konuda mutluyum, oyuncular en büyük maçlardaki en büyük kortlarda en iyileri yenebileceklerine inanıyor.

This post is also available in: English

Kategoriler: Alıntılar, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version