Tayland’dan Alabileceğiniz 5 İlginç Şey

Glocalzone

Glocalzone

"Nothing is out of reach"

Tayland, Asya kıtasının en güzel en canlı ülkelerinden biridir. Phuket, Bangkok ve Pattaya ülkenin başlıca alışveriş ve turizm merkezlerinden. Bu şehirlerde yüzlerce farklı alışveriş merkezi ve yerel pazarlar bulunuyor. Bu pazarlarda giyimden kıyafete, mobilyadan mücevhere çok farklı hediyelik eşyalar ve ürünler bulabilirsiniz. Özellikle el işleme ürünleri Tayland’dan alabileceğiniz en özel hediyelerden olacaktır. Şimdi Tayland’dan alabileceğiniz birbirinden güzel şeyleri inceleyelim.

1.Değerli Taşlar

Değerli taşlar Tayland’dan alabileceğiniz en güzel hediyelerden birisi. Zümrüt, safir ve yakut bunlardan başlıcaları ama tabiki çeşitli taşlar bulmak da mümkün. Tayland’da değerli taşların en çok satıldığı yer Chanthaburi, fakat dolandırılmamak için çok dikkatli olmalısınız. 

2.Tay Çömleği

Benjarong adı verilen bu çömlekler gri-beyaz ya da siyah üzerine 5 farklı renk olarak tasarlanmıştır. Rengaren kavanozlar, kaplar ve tabaklar bulabilirsiniz.

 

3. Tay İpeği

Tayland’dan alabileceğiniz bir başka güzel şey ise Tay İpeğinden dokunmuş ürünler. Kıyafetlerden yatak örtülerine kadar çeşit çeşit ürün bulabilirsiniz. Ham maddesi ipek böceği olan bu kumaş uzun ömürlü olmasıyla biliniyor.

 

4.Şemsiyeler

 

Bambudan ve kâğıttan yapılan bu şemsiyeler isteğinize göre el yapımı olarak hazırlanmaktadır. Tayland’dan alabileceğiniz bu güzel şemsiyeler güneş şemsiyeleridir, fakat daha çok dekorasyon amaçlı kullanılır. 

5.Kozmetik ürünleri

 

Kadınların vazgeçilmezi olan kozmetik ürünleri dönmeden önce mutlaka almanız gerekenler arasında. Çoğunluğu cilt beyazlatıcı olan ürünler arasında besleyici kremler, sabunlar ve masaj yağları da yer alıyor. Ayrıca Tayland sokaklarında birçok bakım ve güzellik merkezi de bulunmaktadır. Tayland’dan alabileceğiniz bu ürünlerle kendinize bir güzellik yapın! (:

Ufak bir ekleme yapalım, eğer bu ürünleri çok sevdiyseniz ve Tayland’a gitmenize daha çok varsa Glocalzone ile bu ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz!

 

Kategoriler: Seyahat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/