Stajınızı Gerçeğe En Yakın Şekilde Deneyimlemek İçin Yapmanız Gereken 4 Şey

Ak Gıda Kariyer

Ak Gıda Kariyer

#hayatalezzetkatmayavarmısın

Kariyer yolculuğunuzun başındasınız. Hayalinizdeki iş için gerekli donanımı edinmek ve serüveninizde güçlü adımlarla ilerleyebilmek adına edinmeniz gereken en önemli deneyimlerden biri hiç şüphesiz ki staj! Yapacağınız stajda bazı ipuçlarına dikkat ederek alacağınız verimi artırmak ise sizin elinizde. Stajınızı gerçek bir iş deneyimi gibi yaşamak için yapmanız gerekenlere birlikte bakalım.

1) Olduğu gibi kabullenmeyip her şeyi sorgulama konusunda cesur olun.

Stajınız boyunca en çok yapmanız gereken şeylerin başında soru sormak geliyor. Yeni bir deneyim yaşarken; her detayı nedenleriyle birlikte öğrenmek, o bilginin kalıcılığını ve etkisini de artırıyor. Size söylenenlerin sebeplerini araştırın, sorgulamaktan asla çekinmeyin.

2) Şirket kültürünü benimseyin ve değer yaratacak projeler üretin.

Stajınızın ilk gününden itibaren, siz de artık o şirketin bir üyesi haline gelirsiniz. Çalıştığınız yeri iyi tanıyın ve o kurumun kültürünü benimseyin. Kendinizi şirketin her aşamasında bir şirket çalışanı olarak görün. Bu doğrultuda, şirkete değer katacak projeler üretin. Bu projeler, gerçeğe yakın bir deneyim için size avantajlar sağlayacaktır.

3) İyi ilişkiler kurun, bağlantınızı devam ettirin.

Stajın sadece işten ibaret olmadığını bilin. Çalışma arkadaşlarınızla iyi ilişkiler kurarak, herhangi bir iş fırsatı doğması durumunda ilk akla gelen adaylardan olmayı kolaylaştırabilirsiniz.

4) Bir görev metodolojisi oluşturun.

Stajınız süresince, size verilecek sorumlulukları kapsayan bir çalışma sistemi geliştirin. Görev verildiği anda, onu en doğru şekilde anlamaya çalışın. Bu görevi tüm detaylarıyla bir yere yazılı olarak kaydedin. Harekete geçmeden önce kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için sorular sorun. İçinize sinen ve tamamladığınıza inandığınız işi teslim ettikten sonra mutlaka geri bildirim isteyin. Yöneticinizin yaptığı yorumu değerlendirin ve bir sonraki işinizde o konulara dikkat ederek çalışın. Bu aşamaları bir metodoloji haline getirin ve aldığınız her sorumlulukta aynı aşamaları takip edin.
Tüm bu bilgilerden sonra size, gerçek iş deneyimi tadında bir staj programının varlığından bahsetsek? ?

İçim markasıyla tanıdığımız Ak Gıda’nın proje bazlı 3 aylık yaz staj programı Real Taste of Internship’i keşfedin!

Bu eşsiz staj programı hakkında detaylı bilgiye buradan⇗ ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/