Sahip Olduğunuzda Kariyerinizi Başka Noktalara Taşıyabilecek 7 Vizyon

Başarılarla dolu hemen hemen her kariyer yolculuğunun geçmişinde önemli kırılma noktaları vardır. Siz de kendi yolculuğunuzda bu kırılma noktalarına gelip geriye baktığınızda sahip olduğunuz için kendinizle gurur duyacağınız vizyonlar olduğunu göreceksiniz. Peki bunlar neler olabilir? Gelin birlikte bakalım.

1) Yabancı Dil

İkinci hatta üçüncü bir dil bambaşka kapıları aralamanız demektir. Her fırsatta ana diliniz dışında yeni bir dil öğrenmeye ya da bu dili geliştirmeye çalışın.

2) Geri bildirimler

Geri bildirim istemekten çekinmeyin. Hatta bunu bir alışkanlık haline getirin. Eleştirileri de çoğu zaman birer geri bildirim olarak algılayın. Bunları bir araya getirin ve daha başarılı olmak için değerlendirin. Geri bildirimleri kullanarak güçlü alanlarınızı parlatmak ve gelişim alanlarınızı törpülemek veya geliştirmek sizi başarıya daha da yaklaştıracak olan vizyonlardan biridir.

3) İlişkiler ve Empati

İlişkiler, insanların kariyerlerinde önemli değişimler yaratır. Başarıyı hedefleyenler için, empatiyle desteklenen bir ilişki yaklaşımı önemli bir vizyondur. Profesyonel yaşamınızda kurduğunuz ilişkilerin ve empatinin uzun vadede size sağlayacağı olumlu dönüşleri gördükçe şaşıracaksınız.

4) Üç Önemli Davranış

Özür dilemekten, hatalarınızı kabul etmekten ve yardım istemekten çekinmeyin. Hata yapmış olmanız, bunu kabul ediyor olmanız ya da yardıma ihtiyacınızın olması utanılacak şeyler değildir. Bu 3 davranışı gerçekleştirirken asla zorlanmayın. Bu bakış açısı sizi daha profesyonel biri yapacaktır.

5) Öğrenmek ve Öğretmek

Öğrenmeyi ve öğretmeyi en iyi bilenlerden olun. İş hayatındaki bu döngünün her noktasına hakim olmak sizi hep bir üst noktaya taşıyacaktır.

6) Teknoloji

Hangi sektörde, hangi departmanda ve hangi pozisyonda olursanız olun teknolojiyi yakından takip edin. Bu teknolojinin işinize nasıl katkı sağlayabileceğine odaklanın ve şirketinizdeki teknolojik gelişimi destekleyin. Teknolojiyi profesyonel yaşamınızın bir parçası haline getirme vizyonu, her çağda size avantaj sağlayacaktır.

7) Dünya İnsanı

Hayatınızı dünyanın bambaşka ülkelerinde yeni başarılarınızı kutlayarak da geçirebilirsiniz. Sınırların ötesinde bir kariyer için dünya insanı olmayı amaçlayın.
Örneğin, Pfizer’de kariyerinin her adımında ve dünyanın her yerinde açık pozisyonlarla karşılaşabilir, iş yaşamını bu imkanlar doğrultusunda şekillendirebilirsin.

Çünkü; Pfizer’de uluslararası kariyer fırsatlarında sınır yok!

Pfizer’in kariyer fırsatlarını buradan⇗ inceleyebilir ya da Facebook⇗, Twitter⇗, Instagram⇗ gibi sosyal ağlarda takip edebilirsin.
Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/