Şırnak’ta Çalıştığı İlkokulda Kendi İmkanlarıyla Sinema Salonu Ortamı Yaratan Oğuzcan Öğretmen

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Öğretmenlik asla derse girip çıkmak değildir, olmamalıdır. Oğuzcan Şimşekkaya adındaki can öğretmenimiz bize bunu hatırlatan en iyi örneklerden.
Oğuzcan Öğretmen sürekli kendi imkanları ile öğrencilerinin dünyasını genişletmeye, hayal güçlerini zenginleştirmeye çalışıyor. Gelin Oğuzcan Öğretmen’in bu keyifli çalışmalarına birlikte göz atalım.

Oğuzcan Öğretmen Şırnak’ın Silopi ilçesinin Ilıcalar mezrasında yer alan Ilıcalar İlkokulu’nda görev yapıyor.


Harika öğretmen Oğuzcan Şimşekkaya’nın harika öğrencileri bu okulda eğitim görüyorlar.


Çiçeği burnunda öğretmen Oğuzcan Hoca’nın ilk atamasında yolu Şırnak’a düşmüş. Öğretmenliğinin ilk yılında bu güzel çocuklarla da yolu burada kesişmiş.


Oğuzcan öğretmen ile öğrencileri arasında o kadar tatlı bir bağ var ki, çocuklar teneffüslerde bahçeden çiçekler toplayıp öğretmenlerine götürüyorlar.

Bu dünyalar tatlısı kızımızın adı da Hülya.

Oğuzcan öğretmen öğrencilerine müziği, sanatı, edebiyatı, sinemayı sevdirmek adına sürekli kendi imkanlarıyla etkinlikler yapıyor. Sinemayı sevdirmek için de sınıfı bir sinema salonuna dönüştürmeye karar vermiş. İşte bunlar da filmin biletleri 🙂


Ilıca İlkokulu’nun sinemasında film başlıyor! 🙂

Oğuzcan Hoca kendi dizüstü bilgisayarından öğrencilerin en seveceği filmlerden birini vizyona sokmuş: Zootopia (Hayvanlar Şehri) 🙂


Bu çocukların hemen hemen hepsi daha önce hiç sinemaya gitmemiş. Oğuzcan öğretmenleri film sırasında onlara patlamış mısır verdiğinde şaşırarak sormuşlar:

“Mısır da mı veriliyor?”


Minikler filmi çok severek izlemişler! ❤️


Oğuzcan Şimşekkaya da bu güzel etkinliği sosyal medyada paylaştı ve beraberinde harika gelişmeler yaşandı.


Örneğin yardımsever bir abimiz çocuklara projeksiyon ve perde vermek istedi.


Bazı yardımseverler de artık kullanmadıkları projeksiyonları okula göndermek istediler.


Gençlik ve Spor Bakanlığı da Oğuzhan Öğretmen ve çocukları sinemaya götürmek için harekete geçti.


Öğretmenliğin hakkını veren, öğrencilerine yaşamı, sanatı, sinemayı sevdirmeye çalışan ve bu ülkenin yarınlarına en büyük katkılardan birini sağlayan Oğuzcan Şimşekkaya’yı gönülden tebrik ediyoruz. Miniklerimize de başarılarla dolu bir hayat diliyor ve o güzel gözlerinden öpüyoruz. İyi ki varsınız!

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/