12.000 Puding Alarak 1 Milyon Mil ile Yıllarca Bedava Uçan Adam: David Philips

Edanaz Aksoy

Edanaz Aksoy

Editör - Bilgi Hukuk

Şöyle düşünün; çikolata sevseydiniz ve promosyonlu diye 12 bin puding alır mıydınız? Siz değil ama David Philips yani “Puding Adam” bunu yapmış. Tam olarak 12150 puding satın alarak 1 milyon mil ile sürekli bedava uçmuş. Peki nasıl?

1999’un Mayıs ayında bir inşaat mühendisi olan David Phillips günlük alışverişini yaparken Healthy Choice markasının 50 mil uçuş hediye eden pudingleri gözüne çarpar.

David promosyonun üründen daha değerli olduğunu fark eder. Market arabasını pudinglerle dolduran David, her biri 50 mil uçuş hediye den pudinglerden 12150 adet satın alır.

David, dikkat çekmemesi için 2000 yılların başlarında yaşanan Y2K felaketini sebep göstererek erzak topladığını belirtir.

David bu işin üstesinden tek başına gelemeyeceğini fark eder ve bir yardım örgütü olan Salvation Army ile iletişime geçer ve onlardan yardım almaya başlar. Bunun karşılığında ise pudinglerin çoğunu bu örgüte bağışlar.

Uğraşlar sonucunda Puding Adam amacına ulaşır ve tam tamına 1 milyon 253 bin mil ile ödüllendirilir.

Kazandığı millerle 31 kere Avrupa’ya, 42 kere Hawaii’ye, 21 kere Avustralya’ya veya 50’den fazla kez ise Amerika içinde uçabilecektir.

Ödediği 3140 doların karşılığını fazlasıyla alan Puding Adam, AAdvantage hesabına aktardığı millerle ömür boyu gold üyelik sahibi olur.

Gold üyesi olarak, özel rezervasyon, check-in imkanları ve bonus miller gibi haklar kazanır.

David markette yazan “Bu fırsat kaçmaz” yazısını fazlasıyla dikkate almış olmalı ki şimdi milleriyle dünyayı dolaşıyor.

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/