l Online Market Servisleri Karşılaştırması (Getir, Glovo, Banabi, İstegelsin Ve Migros Hemen) - CEOtudent

Online Market Servisleri Karşılaştırması (Getir, Glovo, Banabi, İstegelsin ve Migros Hemen)

Emre Ülkem

Emre Ülkem

Boğaziçi Uni.

Online Market Servisleri Karşılaştırması (Getir, Glovo, Banabi, İstegelsin ve Migros Hemen) 1
Son dönemde rekabetin hız kazandığı online market sektöründe ülkemizde toplamda 5 market hizmet veriyor. Şimdilik ne yazık ki sadece İstanbul sınırları içine yoğunlaşan marketler, yarışta bir adım öne geçmek adına yakında diğer şehirlere de daha fazla önem vereceklerdir.
Ekonominin pek de iyi olmadığı son günlerde, marketler arasında bir karşılaştırma yapılacak olsa ilk bakılan yer fiyatlar olacaktır. Bu bakımdan biz de her markette olmasını göz önünde bulundurarak 9 ürünün fiyatlarını karşılaştırarak sizlere objektif bir fikir sunmaya çalıştık.
Online Market Servisleri Karşılaştırması (Getir, Glovo, Banabi, İstegelsin ve Migros Hemen) 2

Getir

Getirme Ücreti: 4.90₺ / Minimum Sepet Ücreti: 20-30₺

Online Market Servisleri Karşılaştırması (Getir, Glovo, Banabi, İstegelsin ve Migros Hemen) 3
En eski online market olan Getir’in fiyat politikasının pek iyi olduğunu söylemek mümkün değil. Birçok üründe en pahalı seçenek olan Getir’in ürün çeşitliliği ve gönderim hızı ise oldukça tatmin edici.

Glovo

Getirme Ücreti: 4.90₺ / Minimum Sepet Ücreti: Yok

Online Market Servisleri Karşılaştırması (Getir, Glovo, Banabi, İstegelsin ve Migros Hemen) 4
Glovo’nun öne çıkan özellikleri ürün çeşitliliğinin geniş olması ve fiyat anlamında genel olarak ucuz olması diyebiliriz. Rakiplerinden farklı olarak markalar ile iş birliklerine yapan Glovo, Macrocenter ve Watsons ile birlikte çalışıyor.

Banabi

Getirme Ücreti: 2.50₺ / Minimum Sepet Ücreti: 15₺

Online Market Servisleri Karşılaştırması (Getir, Glovo, Banabi, İstegelsin ve Migros Hemen) 5
Anında teslimat pazarının en yeni oyuncusu olan ve arkasında Yemeksepeti gibi bir güce sahip olan Banabi, 2 üründe listemizin en uygun ürünlerini sunuyor. Banabi fiyat anlamında ortalama bir performans sergiliyor.

İstegelsin

Getirme Ücreti: 5.90₺ / Minimum Sepet Ücreti: 60₺

Online Market Servisleri Karşılaştırması (Getir, Glovo, Banabi, İstegelsin ve Migros Hemen) 6
Tüm İstanbul’da hizmet vermesi ve ortalama fiyatlara sahip olması İstegelsin’in avantajları arasında. Ancak teslimat konusunda pek de tatmin edici bir hizmet göremiyoruz, çünkü saat bazlı kısıtlamalar söz konusu.

Migros Hemen

Getirme Ücreti: 5.90₺  / Minimum Sepet Ücreti: 30₺

Online Market Servisleri Karşılaştırması (Getir, Glovo, Banabi, İstegelsin ve Migros Hemen) 7
Ürün çeşitliliği anlamında şaşırtıcı bir şekilde rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Migros Hemen’in aynı zamanda faaliyet gösterdiği alanlar da sınırlı. Bu sebeple Migros Hemen listenin en zayıf halkası gözüküyor.
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (1) Yorum Yap

HuGu

Getir bu kadar pahalı ve belli bölgelerde hizmet vermiyorken neden tercih edilir anlamıyorum. Yerel semtlerde oturanlar bu hizmeti zaten tercih etmez ki bizim burada hizmet vermiyor. Büyük sitelerde istanbul içinde oturanlar getirme ücreti olmadan marketlerden zaten sipariş verebiliyorlar. Yemeksepeti gibi getirde gemek işime girdi ama başarılı olamaz.

/