En İyi Nicole Kidman Filmleri: En Beğenilen ve En Çok İzlenen 10 Filmi

Nicole Kidman 1967 yılında Hawaii’de dünyaya gelmiştir. Babası psikolog, annesi ise hemşire olan oyuncunun genç yaşlarda baleye karşı büyük bir tutkusu vardır. Bu tutkusu zaman ilerledikçe tiyatroya kayar ve Kidman Hollywood filmlerinin aranan başrolü haline gelir. Oyunculuk kariyer 1983 yılında başlamıştır. Peki en iyi Nicole Kidman filmleri nelerdir?

Güzelliği ile yıllara meydan okuyan güzel oyuncunun birçok filmi bulunuyor. Biz de Nicole Kidman filmleri arasından en beğenilen ve en çok izlenen 10 filmi bu içerikte bir araya getirdik.


1) Dogville (2003) | IMDb: 8.0

nicole kidman filmleri

Yönetmen: Lans Von Trier
Diğer Oyuncular: Harriet Andersso, Lauren Bacall, Jean-Marc Barr
Rotten Tomatoes: %70
Google: %85

Nicole Kidman filmleri listemize IMDb puanı en yüksek filmi ile başlıyoruz. Grace çok güzel bir kadındır. Peşinde olan mafyadan kaçmaya çalışırken bir köye saklanır. Saklandığı köydeki yerli halk Grace’i çok sever ve benimser. Başından geçen olayları öğrenince daha da bağlanırlar. Ancak Grace’in köyde kalması köydekiler için de tehdit oluşturmaya başlar. Halk kendilerini koruyabilmek için çeşitli önlemler almaya başlar. Ancak Grace gün geçtikçe yeni bir gerçeklikle yüzleşir. Köy tahmin ettiği kadar saf ve güzel değildir. Henüz tam olarak yüzleşemediği karanlık bir yönü de vardır.


2) Moulin Rouge! – Kırmızı Değirmen (2001) | IMDb: 7.6

nicole kidman filmleri

Yönetmen: Baz Luhrmann
Diğer Oyuncular: Ewan McGregor, John Leguizamo, Jim Broadbent
Rotten Tomatoes: %76
Google: %84

Christian bir şairdir. Moulin Rouge isimli bir gece kulübüne sık sık eğlenmek için gidr. Burada dansçı kadınlardan birisinden hoşlanmaya başlar. Bu hoşlantı gün geçtikçe deli bir aşka dönüşür. Ancak kadına aşık olan tek kişi Cristian değildir. Son derce kıskanç ve zor bir insan olan Dük de o kadına aşıktır. İkili arasında amansız bir çekişme başlar. Çekişmeyi ise iyi olan kazanır.


3) The Others – Diğerleri (2001) | IMDb: 7.6

nicole kidman filmleri

Yönetmen: Alejandro Amenábar
Diğer Oyuncular: Fionnula Flanagan, Christopher Eccleston, Alakina Mann
Rotten Tomatoes: %83
Google: %90

New Jersey’de çocuklarıyla bir malikanede yaşayan Grace İkinci Dünya Savaşı’nda eşini kaybetmiştir. Tek başına çocuklarıyla kalan Grace çocuklarının güneşe olan alerjisi yüzünden hiç ışık görmeyen bir evde yaşamaktadır. Grace’in kızı Victor adında bir hayali arkadaşa sahiptir. Sürekli Victor’u evin içinde farklı yerlerde gördüğünü Grace’e söyler ancak annesi ona inanmaz. Grace ev işlerinde yardımcı olması için yaşlı kadın, adam ve dilsiz bir kızı evine alır.

Bir gün yoğun sis yüzünden ev ve kasabanın irtibatı tamamen kesir. Bir hiçliğin ortasında kaldıklarında Grace kızının anlattığı hikayenin gerçek olması ihtimaliyle yüzleşir. Üstelik yardımcı olarak eve aldığı insanlar da artık hiç normal değildir.


4) The Hours – Saatler (2002) | IMDb: 7.5

nicole kidman filmleri

Yönetmen: Stephen Daldry
Diğer Oyuncular: Julianne Moore, Meryl Streep, Stephen Dillane
Rotten Tomatoes: %79
Google: %82

Film başarılı yazar Virginia Woolf’un unutulmaz eseri Mrs. Dalloway isimli kitabı etrafında dönmektedir. 1923 yılında Woolf ağır bir depresyonla boğuşmaktadır. Üstelik pek çok sağlık problemiyle de uğraşmaktadır. Bunları yaşarken da Mrs. Dalloway kitabını yazmaya başlamıştır.

1951 yılında Mrs. Dalloway’i okuyan Laura Brown bu kitapla bir çıkış noktası aramaya başlar. Sıkıcı ve tek düze bir hayat yaşayan bir ev hanımının bu hayattan nasıl kaçacağı üzerine bir ışık olur kitap.

Clarissa Vaughan, 2001 yılında AIDS’e yakalanan eski kocası için bir parti verir. Kocası ile arasında Mrs. Dalloway kitabıyla bir bağ vardır. Yıllar içinde kitabın üç farklı kadın üzerindeki etkisini izleyeceğiniz bu film izleyiciler tarafından tam not aldı.


5) Eyes Wide Shut – Gözü Tamamen Kapalı (1999) | IMDb: 7.4

nicole kidman filmleri

Yönetmen: Stanley Kubrick
Diğer Oyuncular: Tom Cruise, Madison Eginton, Jackie Sawiris
Rotten Tomatoes: %75
Google: %83

Nicole Kidman filmleri arasındaki en eski yapımlardan biri. Başrollerini Tom Cruise ve Nicole Kidman’ın paylaştığı filmde, Bill Harford ve eşi Alice Harford’un hikayesi konu alınır. Alice ve Bill’in evlilikleri dışarıdan bakıldığında oldukça güzel ve seviyeli görünmektedir. Bir davete katılan çift için o gün belki de dönüm noktası olacaktır. Alice tanıştığı bir erkekle sohbet etmeye başlar. Bunu göre Bill bu duruma çok sinirlenir. Alice’i kıskanır ancak kendi yaşam biçimini de değiştirir. Artık hayatı cinsellik üzerinde devam edecektir.


6) Cold Mountain – Soğuk Dağ (2003) | IMDb: 7.2

nicole kidman filmleri

Yönetmen: Anthony Minghella
Diğer Oyuncular: Jude Law, Renée Zellweger, Eileen Atkins
Rotten Tomatoes: %70
Google: %86

Amerikan İç Savaşı ardında tamiri mümkün olmayan yaralar açarak bitti. Ada ve Inman da bu yaralara sahip olan iki genç. Inman savaştan sağ dönen Güneyli askerlerden birisidir. Savaş onun için oldukça acı deneyimlerle sonuçlanır. Artık tek isteği canından çok sevdiği Ada ile kavuşmaktır. Ada ile kavuşup özgür bir hayat sürebilmek için elinden geleni yapar. Aynı hayalleri Ada da kurmaktadır. Ancak savaş bitse de ulusların temelinde yatan büyük sorunlar bu iki gencin paçasını bırakmaz. Onlar nereye gitse bu sıkıntılar da onların beraberinde gelir.


7) Far and Away – Uzak Ufaklar (1992) | IMDb: 6.6

nicole kidman filmleri

Yönetmen: Ron Howard
Diğer Oyuncular: Tom Cruise, Thomas Gibson, Robert Prosky
Rotten Tomatoes: %50
Google: %82

Babasının ölümünden çok etkilenen Joseph olayın peşini bırakmak istemez. Ancak bir noktada pes eder. Pes etse de başı bir türlü beladan kurtulmaz. Bir üstüyle tanışması gelecek planlarını değiştirmesine sebep olur. Artık ülkeyi terk etmek, yaşadığı yerden biran önce ayrılmak ister. Bu yolculukta ona üstünün kızı eşlik eder. İkisi birlikte Amerika’ya kaçar. Artık ikisinin ortak bir hayali vardır: Oklahoma’dan bir arazi alıp orada bir hayat kurmak. Ancak hayallerine ulaşabilmeleri pek de kolay değildir.


8) The Interpreter – Çevirmen (2005) | IMDb: 6.4

nicole kidman filmleri

Yönetmen: Sydney Pollack
Diğer Oyuncular: Sean Penn, Catherine Keener, Jesper Christensen
Rotten Tomatoes: %57
Google: %78

Silvia Broome Afrika’da doğup büyümüş bir Birleşmiş Milletler çalışanıdır. Dışarıdan bakıldığında kendi halinde çevirmenlik yapan sıradan biri gibi görülür. Afrikalı devlet başkanına suikast yapılacağının haberi gelir. Bunun üzerine FBI ajanı olan Tom, Silvia’yı korumakla görevlendirilir. Ancak Tom Silvia’ya inanmamaktadır. Ne olursa olsun birlikte çalışmaya başlayan ikili suikasttan önce öldürülecek insanlar listesine girer. Macera dolu bir serüven onları bekliyor.


9) Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus – Tutku (2006) | IMDb: 6.4

nicole kidman filmleri

Yönetmen: Steven Shainberg
Diğer Oyuncular: Robert Downey Jr., Ty Burrell, Harris Yulin
Rotten Tomatoes: %32
Google: %85

Başarılı fotoğrafçı Diane Arbus’un hayat hikayesi konu alınır. 1960’larda çektiği fotoğraflarla büyük beğeni toplayan fotoğrafçı 1971 yılında intihar eder. İntiharın ardından Venedik Bienali’nde sergilenen ilk Amerikalı fotoğrafçı unvanını kazanarak adını unutulmaz fotoğrafçılar arasına ekler.


10) Practical Magic – Aşkın Büyüsü (1998) | IMDb: 6.3

nicole kidman filmleri

Yönetmen: Griffin Dunne
Diğer Oyuncular: Sandra Bullock, Stockard Channing, Stockard Channing
Rotten Tomatoes: %22
Google: %88

Sally ve Gillian Owens anne ve babaları öldükten sonra teyzeleri tarafından büyütülen iki kız kardeştir. Bu iki kız kardeş çevrelerindeki çocuklardan farklıdır. Yaşadıkları evin kurallarının sadece başkaları için olması o evi özel kılmaktadır. Kız kardeşler dilediklerini yemekte, eve istedikleri saatte gelmekte ve diledikleri saatte uyanmakta özgürlerdir. Günlerinin büyük bir kısmını aile yadigarları olan büyü kitaplarıyla oynayarak geçirirler.


Nicole Kidman filmleri listemizden sonra bu içerikler de ilginizi çekebilir:

En İyi Jennifer Lawrence Filmleri

En İyi Morgan Freeman Filmleri

 

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version