Netflix Komedi Filmleri – Netflix’te İzleyebileceğiniz En Komik 30 Film

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

Netflix komedi filmleri bu yılın en çok ilgi gören kategorilerinden oldu. Koronavirüs salgını devam ederken bireyler biraz olsun pozitif hissetmek ve birkaç kahkaha atmak için Netflix’te komedi filmi aramaya başladı.
Netflix Komedi Filmleri
Netflix komedi filmleri konusunda başarılı görünüyor. Kullanıcılarına hem Originals adını verdiği kendi yapımlarıyla hem yayın haklarını satın aldığı filmlerle zengin bir içerik akışı sunuyor. Peki Netflix komedi filmleri arasında en iyiler hangileri? Biz de bu sorunuza cevap niteliğinde bir liste hazırladık.
Filmleri IMDb puanına göre listeledik. Bu listeden iyi bir film seçtikten sonra koltuğunuza yaslanabilir ve eğlence dolu bir gecenin tadını çıkarabilirsiniz.
Bu arada Netflix komedi dizileri içeriğimize de göz atabilirsiniz.
Buraya da Netflix animasyon filmleri ve Netflix Türk filmleri listelerimizi bırakıyoruz.

En iyi Netflix Komedi Filmleri
1) The Big Lebowski – Büyük Lebowski (1998) | IMDb: 8,1

Her şey normal giderken aniden meydana gelen bir karışıklık her şeyi alt üst edebilir. Aylak Jeff Lebowski ‘Ahbab’ olarak tanınırken kendi adında biriyle karıştırılması sonucunda kendisini büyük bir karmaşada bulur. Üstelik bu karmaşada tek başına değildir. Bir milyonerle karıştırılması sonucu karmaşadaki insan sayısı artmıştır. Borcu olan Milyonerle karıştırıldığı için dayak yemek zorunda kalır. Jeff bu olayı çözmek zorundadır. Adaşı olan milyonerle konuşmaya karar verir. Ayrıca bu yapım Netflix komedi filmleri listemizin IMDB puanı en yüksek filmi olarak öne çıkıyor.
Tür: Komedi, Suç, Spor
Oyuncular: Jeff Bridges, John Goodman, Julianne Moore
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %83 Google: %88
2) The Breakfast Club (1985) | IMDb: 7,9

Hiçbir ortak noktası olmayan fakat eğitim sisteminin dışında kalan bir grup öğrenci, aldıklar cezalar yüzünden bir araya gelirler. Artık konuşacak yüzlerce konuları vardı. Eğitim sistemine farklı bir açıdan ışık tutmuş harika bir film. “Kendinle daha fazla vakit harcamalı ve diğer insanları etkilemek için daha az vakit harcamalısın.”
Tür: Komedi, Drama
Oyuncular: Emilio Estevez, Judd Nelson, Molly Ringwald
IMDb: 7,9 Rotten Tomatoes: %89 Google: %94


3) Ferris Bueller’s Day Off – Ferris Bueller’la Bir Gün (1986) | IMDb: 7,8

Lise öğrencisi olan Ferris tüm okulu ölmek üzere olduğuna inandırır. Okuldan birgünlüğüne kurtulmak isteyen Ferris, arkadaşınıda yanına alır ve eğlenceli birgün geçirmeye karar verirler. Bu ikilinin eğlence anlayışları çok fazla tehlike içermektedir. Arkadaşının babasının Ferrarisini kaçıran ikili, Ferris’in sevgilisi Sloeane’ı da yanlarına alıp kendilerini şehrin sokaklarına atarlar. Beklenmedik birçok durumla karşı karşıya kalacaklardır.
Tür: Komedi
Oyuncular: Matthew Broderick, Alan Ruck, Mia Sara
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %80 Google: %94

4) Aile Arasinda (2017) | IMDb: 7,7

Bir müzikholde vokalist olan Solmaz 21 yıllık yalanlarla dolu ilişkisinden ayrıldığı gün, Fikret de arasının bozuk olduğu karısı tarafından terk edilir. Fikret’in Solmaz’ın yan dairesini tutmasıyla tanışan ikili daha sonraları yakın iki arkadaş olur. Solmaz’ın kızı evlenmek üzeredir ve sevgilisinin ailesine kendi ailesi hakkında yalanlar söyler. Solmaz kızı mutlu olsun diye bu yalanları gerçekmiş gibi göstermeye çalışır. Fikret’ten kocası rolünü yapmasını ister ve komedi tufanı başlar.
Tür: Komedi
Oyuncular: Engin Günaydin, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar
IMDb: 7,7 Google: %93
5) As Good as It Get – Benden Bu Kadar (1997) | IMDb: 7,7

Keskin takıntılarınız var mıdır? Filmimizin kahramanı Melvin Udall, çeşitli takıntılara sahiptir. Örneğin bahçe kapısını mutlaka 4 defa kapatır. Her sabah aynı yere kahvaltı yapmaya gider ve aynı garsonun servis yapmasını ister. Etrafındakiler tarafından asla sevilmeyen Melvin çok ünlü bir aşk romancısıdır ve çok büyük bir okuyucu kitlesine sahiptir. Eşcinsellerden, siyahlardan nefret eden ırkçı, bencil ve homofobik karakter Melvin’in hayatı, bir gün eşcinsel komşusunun hastanelik olması ve sabah kahvaltısını servis eden garsonun çocuğunun hastalanması ile değişir. Takıntılarının ve alışkanlıklarının dışına çıkmak zorunda kalan Melvin ve etrafı için macera başlar.
Tür: Komedi
Oyuncular: Jack Nicholson, Helen Hunt, Greg Kinnear
IMDb: 7,7 Rotten Tomatoes: %85 Google: %90


6) Birdman – Cahilliğin Umulmayan Erdemi (2014) | IMDb: 7,7

Birdman adlı süper kahraman ile ünlenen ünlü aktör Riggan, Broadwey’de başrolünde olduğu ve aynı zamanda yönettiği bir oyunun son hazırlıklarını yapmaktadır. Provalar sırasında yaralanan bir oyuncunun yeri acilen doldurulmak zorundadır. Tüm bunlarla uğraşırken Riggan hem ruhsal hem de özel hayatında bazı sorunlarla baş etmek zorunda kalır. Riggan bu oyun sayesinde yeniden tanınmayı hedeflemektedir ve umulanın aksine olumlu tepkiler kazanmak için her şeyi yapacaktır.
Tür: Komedi, Drama
Oyuncular: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton
IMDb: 7,7 Rotten Tomatoes: %91 Google: %81

7) The Hangover – Felekten Bir Gece (2009) | IMDb: 7,7

Hiç çok içtiğiniz bir gecenin sabahında o gece neler yaptığınızı hatırlamadığınız oldu mu? Dört yakın arkadaş içlerinden birisinin bekarlığa veda partisi için Las Vegas’ın yolunu tutar. Eğlenceli başlayan gecenin sonu kabusa döner. Damat sabah ortada yoktur. Yanlarında bir bebek, eksik bir diş ve odalarında bir kaplanla uyanırlar. Üçü de geceye dair hiçbir şey hatırlamıyordur. Düğüne sayılı saatler kala ortada olmayan bir damat, kaplanla aynı odada kalmış üç adam ve bir bebek… Her sahnesi ayrı bir komedi olan, sonunu asla tahmin edemeyeceğiniz bir film sizi bekliyor.
Tür: Komedi
Oyuncular: Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Justin Bartha
IMDb: 7,7 Rotten Tomatoes: %78 Google: %92
8) Dazed and Confused – Genç ve Heyecanlı (1993) | IMDb: 7,6

Texas’ta oldukça ufak bir kasaba’da geçen filmde Lise öğrencilerinin çılgın ve eğlenceli hayatları konu edinir. Bir sonraki sene son sınıf olacak öğrenciler okulun son gününde istedikleri gibi eğlenmek istemektedirler. Çılgın bir parti amaçlayan gençlerin yaptığı hesap çarşıya uymayacaktır. Evde yapılacak olan parti dışarıya taşınınca Texas’daki hippi tipler ortalığı fena halde karıştıracaktır.
Tür: Komedi
Oyuncular: Jason London, Wiley Wiggins, Matthew McConaughey
IMDb: 7,6 Rotten Tomatoes: %92 Google: %89


9) Kick- Ass – Göster Gününü (2010) | IMDb: 7,6

Süper kahramanlara ve çizgi romanlara büyük bir ilgisi olan Dave süper kahraman olmaya karar vermiştir. Maskeli bir suç savaşçısı olan Dave kötülerin peşine düşecek ve adalet dağıtacaktır. Ancak her şey bu kadar basit olmayacaktır, birbirinden ilginç karakterler karşısına çıkacaktır.
Tür: Komedi, Aksiyon, Suç
Oyuncular: Aaron Taylor- Johnson, Nicolas Cage, Chloe Grace Moretz
IMDb: 7,6 Rotten Tomatoes: %76 Google: %91

10) Superbad – Çok Fena (2007) | IMDb: 7,6

Evan ve Seth lisede mezun olmak üzere olan iki yakın arkadaşlardır. Üniversiteye başlayacakları yeni hayatlarında zorluklarla ayrı bir şekilde yüzleşeceklerdir. Fakat bu iki gencimiz lisede bile asosyal tavırlarından kurtulamamışlardır. Evan daha korkak, Seth ise daha konuşkan ve karşı cinse ilgisi ile öne çıkmaktadır. Bu farklı karakterlerdeki gençlerin başına gelenleri eğlenceli bir lise komedisinde izlemeye hazır mısınız? Genelde lise komedilerinde gördüğümüz ezikler vs havalılar hiyerarşisi kalıplarını yıkan filmde gerçek hayat gibi bunun tam ortasını göreceğiz.
Tür: Komedi, Cinsellik
Oyuncular: Michael Cera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse
IMDb: 7,6 Rotten Tomatoes: %83 Google: %91

11) Midnight Run – Geceyarısı Avı (1988) | IMDb: 7,5

Filmin ana kahramanları eskiden polis olan ödül avcısı Jack Walsh ve mafyayı dolandırarak 15 Milyon dolar parayı ele geçirip bunu hayır kurumlarına bağışlamış bir muhasebeci olan Jonathan Mardukas’tır. Jack’e Jonathan’ı Los Angeles’a getirmesi teklif edilir. Jack karşılığında 100.000 dolar kazanacaktır. Ancak olaylar bu kadar basit gelişmeyecektir. FBI ve Mafya Duke’ün peşindedir. Bu üçgenin bozulması durumunda ikilinin ölümü söz konusu olabilir.
Tür: Komedi, Aksiyon, Suç
Oyuncular: Robert De Niro, Charles Gordin, Yaphet Kotto
IMDb: 7,5 Rotten Tomatoes: %94 Google: %90
12) Crazy, Stupid, Love – Çılgın Aptal Aşk (2011) | IMDb: 7,4

Dışarıdan bakıldığında mükemmel bir hayata sahip gibi görünen Cal Weaver, herkesin hayal ettiği bir yaşam sürmektedir. Şahane bir ev, mükemmel bir eş ve çocuklara sahiptir. Ancak hayatı göründüğü kadar da mükemmel değildir. Cal karısı tarafından aldatıldığını ve boşanmak istediğini öğrenir. Artık yalnız bir adam olan Cal, barda tanıştığı Jacob sayesinde flörtleşmeyi ve çapkınlığı yeniden öğrenecektir.
Tür: Komedi, Romantik
Oyuncular: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore
IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %79 Google: %92

13) Up in the Air – Aklı Havada (2009) | IMDb: 7,4

Ryan Bingham Amerika’da havalimanlarında, farklı otellerde ve kiralık arabalarda geçen özgür yaşantısından memnundur. Tüm eşyalarını tek bir valize sığdırarak yoluna devam edebiliyordur. Tüm uçuş mili programlarının seçkin üyelerinden biridir ve büyük başarısı olarak adlandırdığı 10 milyon uçuş miline ulaşmasına da çok az kalmıştır. Ama, Ryan’ın hayatında elle tutulur bir gelişme yoktur. Ryan’ın müdürü onu yollardan almakla tehdit eder. Bu tehdit karşısında başta korkan Ryan, bir eve sahip olmanın nasıl hissettireceğini düşünmeye başlar.
Tür: Komedi, Drama, Romantik
Oyuncular: George Clooney, Vera Farmiga, Anna Kendrick
IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %91 Google: %84

14) Dolemite Is My Name – Bana Dolemite Derler (2019) | IMDb: 7,3

Rudy Ray Moore, 70’li yıllarda kaydettiği Dolemite adlı komedi albümlerle birlikte 1975 yılında seyirciyle buluşan Dolemite adlı film ile ünlü olan komedyenin yaşamını konu ediniyor. Biyografi tadında olan filmde bu ünlü ismi Eddie Murphy canlandırıyor. Netflix komedi filmleri arasındaki Netflix yapımı filmlerden biri.
Tür: Komedi, Drama, Biyografi
Oyuncular: Eddie Murphy, Keegan-Michael Key, Mike Epps
IMDb: 7,3 Rotten Tomatoes: %97 Google: %93

15) Chef – Şef (2014) | IMDb: 7,3

Bazen işinizde yeteneklerinizin köreldiğini hissediyor musunuz? Eğer bu soruya cevabınız evet ise Carl Casper’ın yaşadıklarını izlemek sizi motive edebilir. Şık bir restaurantta çalışan bir baş aşçı olan Carl sürekli aynı şeyleri yapıp, mekanın menüsüne bağlı kalmaktan dolayı yeteneklerinin yavaş yavaş köreldiğini hisseder. Gelen kötü yorumları daha fazla kaldıramayan Carl bir karavan alır, hem Amerika’yı gezmek hem de yeteneklerini tazelemek amacıyla yola çıkar.
Tür: Komedi, Macera, Drama
Oyuncular: Jon Favreau, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson
IMDb: 7,3 Rotten Tomatoes: %87 Google: %90


16) The Ballad of Buster Scruggs – Vahşi Batı Hikâyeleri (2018) | IMDb: 7,3

Bir Western yapımı olan The Ballad of Buster Scruggs’da birbirinden bağımsız 6 farklı komik hikaye anlatılıyor. Hikayelerde iç savaşın son dönemlerinde yaşananlardan bahsediliyor.
Tür: Komedi, Drama, Müzikal
Oyuncular: Tim Blake Nelson, Willie Watson, Clancy Brown
IMDb: 7,3 Rotten Tomatoes: %90 Google: %88
17) Jerry Maguire – Yeni Bir Başlangıç (1996) | IMDb: 7,3

Uluslararası Spor İdaresi’nin en üst seviye temsilcisi olan Jerry Maguire, bu sektördeki tartışmasız bir liderdir. Şirket politikası hakkındaki düşüncelerini yazıp çalışanlara vermek isteyince işten kovulur. Bu durum karşısında şok geçiren Jerry bıraktığı şirketteki arkadaşlarının da ona katılmasını ister. Fakat bunu sadece şirket sekreteri Dorothy yapar. Jerry, artık hayata sıfırdan başlamak zorundadır. Müşterilerini tekrar kazanmak için canını dişine takacak olan bu menajerin elinde tek müşterisi Rod Tidwell isimli bir Amerikan futbolcusudur. Jerry, Dorothy ve Rod spor dünyasının zorlu koşullarında kendi yollarını bulmaya çalışacaklardır.
Tür: Komedi, Drama, Romantik
Oyuncular: Tom Cruise, Cuba Gooding Jr., Renee Zellweger
IMDb: 7,3 Rotten Tomatoes: %83 Google: %90

18) Anchorman: The Legend of Ron Burgundy – Anchorman: O Bir Efsane (2004) | IMDb: 7,2

Ron Burgundy, 1970’lerde San Diego’da oldukça popüler bir televizyon spikeridir. Ülkede varlığı etkili bir şekilde hissedilen Feminizm hareketi çalıştığı kanalı da es geçmemiştir. Ron’la beraber hırslı ve güzel kadın spiker Veronica Corningstone da artık spikerlik yapacaktır. Tek başına olmayı ve önde durmayı seven Ron; Veronica’nın hayvanlar, magazin haberleri ve yemek yapma gibi konuları alarak asıl önemli işi kendine bırakmasını ister. Fakat azimli kadın karakterimiz Veronica Ron’a bu konuda hiç taviz vermemeye kararlıdır. Haber spikerliği yarışında eğlenceli bir komediye şahitlik ediyoruz.
Tür: Komedi
Oyuncular: Will Ferrel, Christina Applegate, Steve Carell
IMDb: 7,2 Rotten Tomatoes: %66 Google: %85

19) Love, Rosie (2014) | IMDb: 7,2

5 yaşından beri birbirlerinin en iyi dostu olan Rosie ve Alex, söz konusu sevgili seçimi olduğunda birbirlerine oldukça tuhaf ve zıt davranmaktadırlar. Uzun yılların getirdiği dostluk yakınlaşma düşüncesini imkansız hale getirmiştir. Üniversiteye gitmeye hazırlanan Rosie ve Alex için ani bir yol ayrımı onları bambaşka hayatlara itmiştir. İkiside evlenmiş ve hatta sonrasında boşanmıştır. İçten içe birbirlerine duydukları sevgi ve bağ uzak mesafelere rağmen bu ikili tekrar bir araya getirebilecek midir ve birlikte olmak için şansları olacak mıdır?
Tür: Komedi, Romantik
Oyuncular: Lily Collins, Sam Claflin, Christian Cooke
IMDb: 7,2 Rotten Tomatoes: %32 Google: %95

20) Pitch Perfect – Mükemel Uyum (2012) | IMDb: 7,2

Beca, Barden Üniversite’sinde birinci sınıf öğrencisidir. The Bellas adında okulun kadınlardan oluşan müzik grubuna katılmak için Beca’yı ikna ederler. Bu gruba gereken enerji, motivasyon ve kendilerine inanmalarıdır. Erkek müzik grubuyla girdikleri rekabetten başarıyla çıkabilecekler midir? Bol çekişme göreceğimiz filmde bol bol da üniversite arkadaşlıklarının sıcaklığını hissedeceğiz.
Tür: Komedi, Romantik, Müzikal
Oyuncular: Anna Kendrick, Brittany Snow, Rebel Wilson
IMDb: 7,2 Rotten Tomatoes: %80 Google: %91

21) The 40 Year Old Virgin – 40 Yıllık Bekarlık (2005) | IMDb: 7,1

Andy 40 yaşında pek çok şeyi yaşamış bir adamdır. Tek şey dışında, seks. İyi bir işi, güzel bir yaşantısı vardır. Ara ara ilişkileri de olur. Ancak hiçbiri ile cinsel bir birliktelik yaşamaz. Bunu öğrenen iş arkadaşları Andy için bir şeyler yapmaya çalışır. Onu seksle tanıştırmak isterler. Tam o esnada Andy Trish adında 3 çocuk annesi bir kadınla tanışır. Birbirlerinden hoşlanan ikili bir ilişkiye başlar. Ancak ilişkilerinde bir kural vardır. “Seks yok.”
Tür: Komedi, Romantik
Oyuncular: Steve Carell, Catherine Keener, Paul Rudd
IMDb: 7,1 Rotten Tomatoes: %85 Google: %88
22) It’s Kind of a Funny Story – Komik Bir Hikâye (2010) | IMDb: 7,1

Craig intihara eğilimi olduğunu düşünen bir lise öğrencisidir. Hastaneye gider ve bütün gerekli kontrollerin yapılmasını ister. Yapılacak incelemeler ve tetkiklerden sonra okula gidebileceğini düşünen Craig’in işleri planladığı gibi gitmez. Bir hafta süreyle hastanede kalması gereklidir ve gençler bölümü tadilatta olduğundan yetişkinler bölümünde tedavi görecektir. Ergenlik çağındaki Craig’in gözünden hayatı sorgulayacağımız bu filmde hastanede edindiği eğlenceli ve sıcak arkadaşlıklara da şahit olacağız.
Tür: Komedi, Romantik, Drama
Oyuncular: Keir Gilchrist, Zach Galifianakis, Emma Roberts
IMDb: 7,1 Rotten Tomatoes: %57 Google: %92


23) The Intern – Stajyer (2015) | IMDb: 7,1

Oldukça başarılı bir şirkete sahip olan moda girişimcisi genç Jules, stajyer programı başlatmıştır. Bu program biraz daha yaşını almış insanlara yöneliktir. 70 yaşındaki Ben Whittaker bu programa başvurmaya karar verir ve ilk stajyer olur. Şirketin yaş ortalaması çok gençken 70 yaşındaki Ben Whittaker bu dengeyi bozacaktır. Whittaker ve birlikte çalıştığı Ostin arasında sağlam bir dostluk oluşacaktır.
Tür: Komedi
Oyuncular: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo
IMDb: 7,1 Rotten Tomatoes: %60 Google: %90

24) Coming to America – Amerika Rüyası (1988) | IMDb: 7,0

21. doğum günü yaklaşan Afrikalı prens Akeem, doğum gününde ailesinin isteği üzerine hiç tanımadığı bir kadınla evlenmek zorundadır. Fakat Akeem gerçek aşkın izini sürmek ister, onu parası ve ünü için değil gerçekten o olduğu için sevecek birini aramak için Amerika’ya gider. Bu yolculukta sadık uşağı Semmi de onunla beraber maceradan macera koşacaktır. Prens, kim olduğunu saklayarak Amerika’da hayatının aşkını bulmaya çalışacaktır. Büründükleri farklı kimlikler onlara yeni arkadaşlar, düşmanlar ve bir sürü bela getirecektir.
Tür: Komedi, Romantik
Oyuncular: Eddie Murphy, Paul Bates, Garcelle Beauvais
IMDb: 7,0 Rotten Tomatoes: %67 Google: %94

25) American Pie – Amerikan Pastası (1999) | IMDb: 7,0

Amerikan Pastası tüm zamanların en çok izlenen komedi filmlerinden birisidir. Liseden mezun olurken henüz hiç cinsel birliktelik yaşamayan dört yakın arkadaş bir iddiaya girerler. Lise mezuniyeti gecesine kadar bir kızla birlikte olmak zorundadırlar. İşin bir iddiaya binmesi üzerine, maddi ve manevi bir yükle birlikte dört arkadaş bir maceraya atılır. Gençlik filmlerinin efsanelerinden biri olarak anılan Amerikan Pastası’nı Netflix komedi filmleri arasında görmek münkün.
Tür: Komedi
Oyuncular: Jason Biggs, Seann William Scott, Chris Klein
IMDb: 7,0 Rotten Tomatoes: %61 Google: %88

26) We’re the Millers – Bu Nasıl Aile! (2013) | IMDb: 7,0

David, yerel bir uyuşturucu satıcısıdır ve işleri yolundadır. Bir gün gaspa uğrayan David elindeki malı çaldırınca marihuana satıcısı Brad’e borçlanır. Brad ona bir şans verir ve David’in Meksika’dan yüklü miktarda uyuşturucu getirmesini ister. David nasıl yapacağını düşünürken dikkat çekmemesi için bir plan geliştirir; kılık değiştirmek. Kılık değiştirerek aile babası olacak David’in aile üyeleri de anne rolünde striptiz dansçısı Rose, bakir genç erkek Kenny ve kaçak genç kız Casey olacaktır. Birbirinden farklı karakterlerdeki bu insanlar aile gibi görünmeyi başarabilir mi dersiniz yoksa plan şimdiden iptal mi?
Tür: Komedi, Suç
Oyuncular: Jennifer Aniston, Emma Roberts, Jason Sudeikis
IMDb: 7,0 Rotten Tomatoes: %47 Google: %93
27) Rush Hour – Bitirim İkili (1998) | IMDb: 7,0

Hong Kong Polis Departmanı başarılı elamanlarından Dedektif Lee, son görevinde Çin kültüründe büyük öneme sahip bir hazineyi hırsızların elinde kurtararak milli kahraman ilan edilmiştir. Bu başarısının ardından Lee gizli ve tehlikeli bir göreve atanır; Amerika’ya giderek Çin Konsolosu Han’ın kaçırılan kızının bulmak. Lee için önemli olan bu görevde ona eşlik edecek Amerikan polis James Carter’dır ve bir yandan eğlenceli bir yandan da çeşitli talihsizliklerle dolu bir macera onları bekliyordur.
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç
Oyuncular: Jackie Chan, Chris Tucker, Ken Leung
IMDb: 7,0 Rotten Tomatoes: %60 Google: %94


28) Mean Girls – Kötü Kızlar (2004) | IMDb: 7,0

“Doğada güçlü olan hayatta kalır!” bunu hayatına ilke edinen Candy, zoolog bir çiftin kızıdır. Afrika’da doğar ve orada büyür. Pek çok insanın yaşadığı gibi liseye başladığında aslında dünyanın çok farklı olduğunu görür. İlkesinin aslında liseye pek de uymadığını fark eder. Aşk hangi yaşta olursanız olun hayatınızı mutlaka değiştir. Candy’nin bu değişimi yaşaması ise 15. yaşına denk gelir. Her okulun popüler bir kızı mutlaka olur. Candy, işte o popüler kızın eski erkek arkadaşına aşık olur. Macera başlar.
Tür: Komedi
Oyuncular: Lindsay Lohan, Rachel McAdams, Amanda Seyfried
IMDb: 7,0 Rotten Tomatoes: %84 Google: %90

29) Wayne’s World – Wayne’in Dünyası (1992) | IMDb: 7,0

Pek çok iş alanı deneyen Wayne hiçbirinde dikiş tutturamaz. Evinin bodrum katında bir televizyon programı çekmeye karar verir. Arkadaşı ile birlikte kadınlardan, müzikten ve hayatın akışından sohbet ettikleri bir program çekerler. Programlarını izleyen bir yapımcı onlara daha profesyonel bir program hazırlamayı teklif eder. Bu teklifi kabul eden ikili ilerleyen günlerde eski kişiliklerinden uzaklaştıklarını fark ederler.
Tür: Komedi, Müzik
Oyuncular: Mike Myers, Dana Carvey, Rob Lowe
IMDb: 7,0 Rotten Tomatoes: %84 Google: %87
30) Meet the Parents – Zor Baba (2000) | IMDb: 7,0

Hemşire olan Grek Fokker, babası eski bir CIA ajanı olan bir kadına aşık olur. İlişkilerini güzel bir şekilde devam ederken kadına evlenme teklif eder. Ancak ajan babanın çok katı ve eski kuralları vardır. Grek ve kız arkadaşı Pam’in evlilik aşamasında Pam’in kız kardeşi de evlenmek üzeredir. Bu da Grek için işleri iyice zorlaştırır.
Tür: Komedi, Romantik
Oyuncular: Ben Stiller, Robert De Niro, Teri Polo
IMDb: 7,0 Rotten Tomatoes: %84 Google: %90

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version