Netflix Keyfinize Keyif Katacak En İyi 10 Chrome Eklentisi

Cyaffel Gusto

Cyaffel Gusto

Üretemediğim her günü yaşanmamış sayarım.

netflix chrome eklentileri
Netflix Chrome eklentisi seçenekleri gün geçtikçe ön plana çıkıyor. Netflix’te olmayan özellikleri sunan başarılı eklentiler ve online araçlar çıkmaya başladı.
Biz de Netflix kullanımını arttırdığımız bu dönemlerde Netflix keyfinize zirve yaptıracak bu başarılı Netflix Chrome eklentileri derledik. Derlemeden önce elbette hepsini denedik. :))

İşte en iyi Netflix Chrome eklentileri:


1) Super Netflix

Bu Chrome eklentisi birçok özellik sunuyor. Bunlardan en önemlisi Netflix içeriklerinin video hızını ayarlamanızı sağlıyor(tıpkı YouTube’ta olduğu gibi).
Bunun dışında başka bir dilde altyazı ekleme imkanı sunuyor. Bir de ekran parlaklığını otomatik modlarda ayarlamanızı sağlıyor.
Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.
 

2) Trim

 
Bu eklenti tüm Netflix içeriklerinde yer alan IMDb, Rotten Tomatoes ve Douban puanlarını görmenizi sağlıyor.
En güzel tarafı ise filtreleme özelliği. Herhangi bir kategoride ya da anasayfada gezinirken “IMDb puanı 8 ve üzeri olanları göster” diyebiliyorsunuz. Eklenti bu filtrenin dışında kalan seçenekleri karartıyor.
Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.
 

3) FindFlix

Netflix’te spesifik kategoriler bulunmuyor. Bununla ilgili daha önce Netflix kategori kodlarını listelediğimiz bir içerik hazırlamıştık.
Her ne kadar kod kullanımı iyi olsa da yeterince pratik değildi. FindFlix isimli eklenti burada devreye giriyor ve birkaç tıkla istediğiniz kategoriye doğrudan gitmenizi sağlıyor.
Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.
 

4) Video Adjust for Netflix

Bu Netflix Chrome eklentisi ise Netflix ekranındaki parlaklık, kontrast gibi ekran ışığı ile ilgili ayarlamaları yapmanıza olanak tanıyor. Bilhassa karanlık sahneleri aydınlatmak ya da çok ışıklı, çok renkli dizilerin bu renkliliğini azaltmak için kullanabilirsiniz.
Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.

5) Netflix Flip

Eğer Netflix’i yatar pozisyonda izliyorsanız ekranı döndürme arzusuyla dolup taşanlardan olabilirsiniz. Hatta böyle anlarda bilgisayarı çevirmeye bile çalışmış olabilirsiniz. 🙂
Bu eklenti ekranı istediğiniz açıda döndürmenizi sağlıyor. Ayrıca görüntüye zoom yapabiliyorsunuz.
Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.


6) Netflix Party

Netflix Party, arkadaşlarınızla bir arada değilken online şekilde bir araya gelip birlikte Netflix izlemenizi ve bir yandan da sohbet etmenizi sağlayan harika bir eklenti.
Bu eklenti izlediğiniz videoyu senkronize ederek arkadaşınızla aynı anda izlemenizi sağlıyor. Sayfanın yan tarafında da bir grup sohbet penceresi yer alıyor.
Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.
 

7) Language Learning with Netflix

Bu harika eklenti sayesinde Netflix’ten bir şeyler izlerken İngilizcenizi ya da istediğiniz başka bir dili geliştirebilirsiniz!
Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.
Bununla ilgili bir video bırakıyoruz:

8) Netflix Classic

Netflix’in ilk zamanlarını özleyenler, daha az efekt ve daha az sinir bozucu özellik görmek isteyenler için bir uygulama.
Bu eklenti sayesinde otomatik fragman oynatmaları, vurgulu Netflix introları ve giriş sayfasındaki oturum seçme penceresi gibi şeylerden kurtuluyorsunuz. Bunlardan hoşlanmayanlar için kurtarıcı tadında bir eklenti.
 

9) Netflix picture-in-picture

Yine şahane bir eklenti! Diyelim ki Netflix’te bir şeyler izliyorsunuz ama bir yandan da tarayıcıda başka işleriniz var. Siz işlerinizi yaparken ekranın sağ altında küçük boyutlarda istediğiniz içeriği izlemeye devam edebiliyorsunuz.
Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.
 

10) Netflix Stop Wasting my Time

Bu eklenti “Sonraki Bölüm” ve “Introyu Atla” butonlarına otomatik olarak tıklıyor. Rahatınızı bozmuyor, sizi oturduğunuz koltuktan kaldırmıyor.
Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/