Minecraft 1.13.2 İndir (Son Sürüm Ücretsiz İndir)

Minecraft’ın merakla ve büyük bir heyecanla beklenen 1.13.2 sürümü dün itibariyle çıkmıştır. Aradan seneler geçmesine rağmen biraz popülerliğini kaybetse de hala birçok oyuncu tarafından tercih edilen oyun olan Minecraft’ın son sürümü olan 1.13.2’yi bilgisayarınıza indirmek için lütfen alttaki bağlantıya tıklayınız.

(İndirmek için buraya tıklayınız.)

Teknolojiyle birlikte gelişen bilişim kavramı bilgisayar oyunlarının da devrim niteliğinde yeniliklere sahne olmasını sağladı. İlk dönemlerde oynadığımız ve bugün bize son derece basit gelen bilgisayar oyunlarından bu yana görüntü kalitesi efektler ve gerçekçilik açısından son derece başarılı oyunlar üretildi. Bu oyunların en çok ilgi göreni şüphesiz Minecraft. Her geçen gün daha büyük bir oyuncu potansiyeline ulaşan oyun internet üzerinde Minecraft indir seçeneklerinden sürekli indirilerek yeni oyuncularla yoluna devam ediyor. Oyun dünya üzerinde ulaştığı oyuncu kitlesi ile adeta bir fenomen olmuş durumda. Hatta 2013 yılının en çok oynanan oyunu olarak seçildi.

Bu oyunun türü tasarım oyunu olarak bilinmekte fakat oyunun içeriğine indiğimiz zaman bir tasarım oyunundan çok daha fazla özelliğe sahip olduğunu fark etmekteyiz. Aslında oyun piyasaya ilk sürüldüğü günlerde fazla ilgi görmeyeceği düşünülmüştü. Çünkü oyunun ilk versiyonunda grafik kalitesi çok başarılı değildi. Bu grafikler 90’lı yıllardaki oyunların grafiklerine benziyordu ve dolayısıyla ilgi görmeyeceği savunuluyordu. Ancak öyle olmadı. Tüm oyun meraklılarının Minecraft oyna seçenekleri üzerinde yoğunlaşarak oyunun tutkunu olmasının sebebi oyunun yeni bir dünya inşa etmeye olanak tanıyor olmasıdır.

Özellikle muhteşem görsel efektlere ve gerçeklik payına sahip olan binaların inşa edilmesi bu oyunu ilgi çekici kılmakta. Yani oyunu oynarken olağanüstü bir saray veya eski zamanlardan kalma bir şato inşa edebiliyorsunuz. Bu inşa ettiğiniz olağanüstü görsel tasarımlara sahip binalar bir süre sonra uçsuz bucaksız efsanevi bir şehir görünümü sunuyor. Yine sizin tarafınızdan inşa edilen kalelerle korunan bu şehirde dünyanın yedi harikası olarak bilinen yapılar da yer alıyor. İşte tüm bu özellikler oyunun şu anda dünya üzerinde 40 milyon kullanıcısının olmasını sağladı.
Oyunun görsel tasarımlarının yanı sıra içeriğindeki aksiyon da hayli etkileyici bulunuyor. Oyunda kullanıcıların karşısına bazen tuzaklar çıkabiliyor. Bazen karşınıza aniden zombiler çıkarken bu zombileri yakalamak ve onlardan kurtulmak tamamen becerinize kalan bir durum. Bu aksiyon esnasında aynı zamanda zihin gücünüzü de kullanma imkanı elde edebiliyorsunuz. Ayrıca oyunda yer alan hayvanlardan elde edilen etleri yine kendi inşa ettiğiniz fırınlarda pişirerek bir ziyafet bile verebilirsiniz. Oyunda muhteşem görselliğe sahip olduğundan bahsettiğimiz binaları inşa etmek hiç kolay değil. Bu binaların yapımında gereken malzemeleri toplamak için uzun uğraşlar vermek durumunda kalıyorsunuz. Bu verilen çaba da oyunu daha değerli kılıyor. Yani oyunda inşa ettiğiniz şehir tamamen sizin emekleriniz ve çabalarınızla inşa edilmiş oluyor.

Minecraft 2009 yılında piyasaya sürülmüştü. Oyunun yaratıcısı Markus Notch Persson oyun için çalışmasını 1 haftada tamamlayarak bu yazılımı kurdu. Bu inanılmaz oyunun bu kadar kısa bir zamanda yazılmış olması kullanıcılara hala ilginç gelen bir konudur. Sonrasında ise pek çok yeni güncelleme oyuna eklendi. Günümüzde de bu yenilenmeler ara ara devam ediyor.

Kategoriler: Sanat, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/