l Minecraft APK Olarak Mobil Dünyaya Ayak Uyduruyor - CEOtudent

Minecraft APK olarak mobil dünyaya ayak uyduruyor

İnternet dünyası gün geçtikçe insanların hayatına daha da fazla sirayet etmeye başlamıştır. Artık hayatın her alanında internet kullanımına rastlamak mümkündür. Çünkü internet bizlere bilinmeyen dünyanın kapılarını aralayan bir anahtardır. İnternetin hepimizin hayatında var olduğu kesin ama interneti kimimizin ne amaçla kullandığı farklılaşabilir. Kimimiz interneti sosyal medya aracılığı ile sevdikleriyle iletişim kurmak için kullanırken kimimiz ise onu bilgi edinme amaçlı kullanabiliriz. Ancak hiç şüphe yok ki dünya üzerinde bilgisayar ve internetin en büyük kullanım alanlarından birisi de oyun ve uygulamalardır.
Dünya üzerinde o kadar çok oyun tutkunu var ki birçok oyun artık onların hayatlarının bir parçası olmuş durumda. İnternete girdiğimizde karşımıza sınırsız sayıda oyun çıkabilir ancak bu oyunların kalitesi ve güvenilirliği tartışmalıdır. Ancak geçmişten beri insanlar arasında o kadar çok benimsenmiş olan ve efsane haline dönüşen oyunlarda mevcuttur. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz ki Minecraft oyunudur. Bu oyun ilk olarak 2009 yılında oyun piyasasında görülmeye başlanmış ve zamanla geliştirilerek yeni versiyonlara dönüşmüştür. Ancak değişmeyen şey Minecraft APK indir (mobil) oyunun gün geçtikçe tutkunlarının artmasıdır. Oyun iki türlü versiyona sahiptir.
İlki klasik Minecraft oyunudur ve bu seri ancak internet üzerinden oynanabilen bir oyun olmuştur. Ancak zamanla oyun şirketi bu oyunu daha da geliştirerek yeni sürümlere yükseltmiş ve oyun severlerin beğenisine sunmuştur. Minecraft oyunu ücretli bir oyun olup ancak demo versiyonu ücretsiz oynanabiliyor. Bunun içinde oyunu bilgisayarına kurduktan sonra oyuna kayıt olman gerekiyor. Eğer oyunu beğenirsen satın alabilme ve daha sınırsız oynayabilme hakkına sahip olabilirsin. İnternet üzerinden indirmek istiyorsanız arama motoruna Minecraft indir yazarak rahatça indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz.
Minecraft oyununun içeriğinden biraz bahsetmek gerekirse bu oyun sizin hayal gücünüze dayanan bir mücadele oyunu olduğunu göreceksiniz. Oyun içinde size sunulan bloglarla hayal gücünüze göre yaşamınızı sürdürebileceğiniz araç ve gereçler inşa edebilirsiniz. Örneğin oyuna ilk başladığınız anda elde edeceğiniz bloglarla ilk iş olarak kendinize yaratıklardan korunabilmek için gece olmadan bir ev inşa etmek. Mob dediğimiz bu yaratıklar iki kısma ayrılıyor. Bunlardan bir kısmı saldırgan olan moblar. Bu moblar sizi öldürerek can sınırınızı dolduruyor. Bunun dışında size yaralı olabilecek moblarda mevcut bu oyunda.
Oyun içinde ilerlerken karşınıza çıkabilecek bir koyundan yün elde edebilme şansınız var. Böylelikle bu dönüşüm halinde yaşamsal ihtiyaçlarınızı karşılamak zorundasınız. Bunun dışında birçok farklı yiyeceklerde mevcut oyun içerisinde ancak yine sizin bu yiyeceklere ulaşabilmeniz için mücadele etmeniz gerekli. Ayrıca oyun içinde çeşitli madenler de bulabilirsiniz. Mesela çıkaracağınız kömür madeni ile ateş yakabilir ve yiyeceklerinizi pişirebilirsiniz. Elmas madeni ile de alışveriş yapabilirsiniz. Kısacası bu oyun kazan kazan sistemine dayalıdır. Bu oyunda karşınıza çıkacak zorluklar aslında gerçek hayattan esinlenilerek yapılmış engellerdir. Bu oyunu deneyimlemek isterseniz hemen internete Team Extreme Minecraft yazarak indirebilir ve ilk deneyimi gerçekleştirebilirsiniz.
Hepimizin ilgisini çekebilecek bir oyun olan Minecraft aslında insanın zorlu doğa koşullarında nasıl ve ne kadar mücadele verebileceğini bizlere sanal olarak da olsa göstermiş oluyor. Belki bizler gerçek hayatımızda böyle bir şansa sahip olmayabiliriz ama bu isteğimizi bu oyun sayesinde deneyimleyebiliriz. İlk çıktığı günden beri oyun eleştirmenlerinden de olumlu yorumlar alan bu oyun gün geçtikçe kayıtlı üye sayısını ve satın alan üye sayısını katlayarak artırmaktadır. Bilgisayar hepimizin hayatının içine bu kadar girmişken bizim de oyunlardan uzak kalabilmemiz pek imkan dahilinde görünmüyor.
Minecraft APK olarak mobil dünyaya ayak uyduruyor 1
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/