Manzaraları Nane Kutularına Sığdıran Ressam: Remington Robinson

0

 Advanced issue found

 

0

 Advanced issue found

 

0

 Advanced issue found

 

0

 Advanced issue found

 

0

 Advanced issue found

 

0

 Advanced issue found

 

0

 Advanced issue found

 

0

 Advanced issue found

  ب

Sizlere sevdiğiniz manzaraları her daim cebinizde bir nane kutusunun içinde taşıyabileceğinizi söylesem? Siz bir saniyeliğine duraksar ve nasıl olabileceğine dair kafa yorarken cevabın Remington Robinson ’da olduğunu söylemem gerek. Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio kentinden Remington, Altoids markasına ait metal klasik boyut naneli şeker kutularına manzara resimleri çizen bir açık hava sanatçısı. İçinde doğanın güzelliklerini özellikle dağları çizmek gibi bir tutkusu olduğu için sonrasında Colorado’ya taşınmış. Çizeceği manzaraya karar verdikten sonra yaptığı tek şey naneli şeker kutusuna küçük parça kağıdı yerleştirip başlamak. Bu süreci ise şöyle anlatıyor: “İlk önce başka birinin bunu yaptığını gördüm ve “Neden olmasın?” diyene kadar çizdiğim şeylerin boyutunu küçülterek devam ettim ve bunları yapmaya başladım. Bu yaklaşık 2,5- 3 yıl önceydi.”

 Remington, orijinal sanatı binlerce lira çıkarmaya gerek kalmadan erişilebilir hale getirerek aslında sanatınızı ortaya çıkarmak için illa çok büyük bir stüdyoya ya da zengin ekipmanlara gerek olmadığını çalışmalarında yansıtıyor.“Hepsini bir oturuşta yapabilirim, bu yüzden çok fazla yer kapladıklarından korkmadan üretken olabilir ve bir ton yapabilirim.”

Yaptığı çalışmalarındaki hassasiyetini ise şöyle dile getiriyor: “Harika bir iş çıkarıyor olabilirsiniz, ancak insanlara pislik yaparsanız başarılı olmazsınız. İnsanlar işinizi satın alırken aynı zamanda kişiliğinizden de satın alıyorlar. Örneğin insanlar bir Picasso satın aldıklarında, Picasso sahibi olma fikrine milyonlarca dolar harcıyorlar. ”

Kendi ismini verdiği Remington Robinson internet sitesinde yaptığı çalışmalarını 100 $ -200 $ arası fiyatlar ile satışa sunuyor. Güncel çalışmalarını da , Instagram hesabından paylaşmaya devam ediyor.

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/