Lucifer – Dizi Konusu, İncelemesi, Detayları, Oyuncuları, Puanları, Fragmanı

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

Lucifer dizisinde Cehennemin Efendisi olmaktan bıkan şeytan, Los Angeles’a yerleşir, bir gece kulübü açar ve bir cinayet dedektifiyle ilişki kurar.
Lucifer
Yayın Tarihi: 25 Ocak 2016
Yaratıcısı: Tom Kapinos
Oyuncular: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro
Tür: Suç, Drama, Fantastik
Ülke: ABD
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 42 dk – Toplamda 6 Sezon 84 bölüm
Orijinal Dili: İngilizce
Yapım Şirketleri: Aggressive Mediocrity, DC Entertainment, Jerry Bruckheimer Television, Vertigo Entertainment, Warner Bros

Lucifer Konusu

Cehennemin karanlık lordu Lucifer, içindeki bulunduğu karanlık dünyada mutsuz ve sıkışmış bir haldedir. İstifa eder ve Los Angeles’ta bir bar açar. En önemli yeteneği insanların gizli tutkuları ortaya çıkarmak olan Lucifer, yanında işlenen cinayet sonrasında Los Angeles Polis Departmanına suçlulara yardım etme konusunda destek olmaya başlar. Diğer taraftan Amenadiel isimli bir melek de başıboş kalmış olan cehenneme dönmesi konusunda baskı yapmaktadır.

Lucifer İnceleme ve Yorum

Lucifer aslında bir DC Comics karakteri. Yani çizgi roman kökenli bir karakter. Bunu diziyi izleyenlerin birçoğu bile bilmiyor olabilir. Fakat çizgi romandaki gibi değil de bir polisiye/suç uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Lakin fantastik tarafından da ödün vermiyor. Böyle olmasına rağmen çizgi roman severler tarafından bile oldukça beğenilen bir yapım. Dizinin başrol oyuncusu Tom Ellis ise dillere destan bir performans sergiliyor.

Lucifer Puanları

IMDb: 8,2
Rotten Tomatoes: %86
Metascore: 49
Google: %96


Lucifer İzle

NETFLIX’TE İZLE

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version