Kore’den Almadan Dönerseniz Pişman Olacağınız 5 Ürün

Glocalzone

Glocalzone

"Nothing is out of reach"

Kore, tarihi geçmişi, halkın yaşam tarzı ve farklı güzellik anlayışı ile gezginler için farklı ve güzel bir rota. Alışveriş meraklılarının listesinin ilk sıralarında yer alan Kore’den eve dönüyorsanız, Kore’nin büyülü alışveriş dünyasından birkaç parçayı evinize götürmek isteyebilirsiniz. Peki Kore’den alınacak en güzel ürünler nelerdir?
1) Ginseng
Korelilerin nasıl bu kadar genç kalabildiklerini biliyor musunuz? Cevabı bu ilginç bitkide saklı. Ginseng Kore’de özel bahçelerde üretilen kozmetik ve sağlık ürünlerinde kullanılan bir bitkidir. Çoğu Koreli düzenli olarak ginseng hapları kullanır ve gençliklerini kesinlikle buna borçlu olduklarını söylerler. Kore’den ilk alacağınız şey bu olmalı!
2) Şirin Çoraplar
Güney Kore’de herhangi bir caddede rastgele bir dükkanda uygun fiyatlı bu şirin çoraplardan alabilirsiniz. Sevdikleriniz için güzel ve hesaplı bir hediye olabilir.
3) Beyazlatıcı Kremler
Korelilerin yüzleri neden bu kadar beyaz hiç merak ettiniz mi? Çünkü hepsi bu mucizevi kremlerden kullanıyor. Bu kremler hem lekelerinizle savaşıyor, hem sizi güneşten koruyor hem de tüm cilt problemlerinizi kapatarak mükemmel bir günlük makyaj sağlıyor. Beyazlık bize biraz iddialı gelse de Kore’ye gidip de bu kremi denemeyen kalmasın diyoruz!
4) Banila Co. It Radiant! Hydrogel Kağıt Maske ($5)
Koreliler ve birçok Blogger bu maskenin düzenli kullanımda göz çevresini önemli derecede aydınlattığını ve cildi çok güzel yatıştırdığını iddia ediyorlar. Diğer maskelere göre içinde daha az kimyasal bileşen olduğunun da altını çok çizmişler. Bu kadar güzel bir fiyata kesinlikle alınmalı!
5) Kore Yastıkları
Kore yastıkları yerliler tarafından içi buğday doldurularak yapılan yastıklardır. Her kafa yapısına göre şekil aldığı için çok rahattır ve tabi ki size özel yapılan işlemeli kılıflarıyla birlikte düşünüldüğünde, sevdikleriniz için benzersiz bir hediye olabilir.
Kategoriler: Gündem, Seyahat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version