Haluk Bilginer Bir Ajanın Yaşadıklarını Konu Alan Alex Rider Dizisinde Rol Aldı

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

Haluk Bilginer Türkiye’deki değil dünya sinemasındaki performanslarıyla da hepimizi bir süredir gururlandırmaya devam ediyor. Özellikle Avrupa’da adını duyurmayı başaran ünlü oyuncunun Türkiye’deki sevenleri de gün geçtikçe artıyor.
Haluk Bilginer‘i şimdi de bir kitaptan uyarlanna Alex Rider dizisinde, dizinin kötü adamı olan Dr. Hugo Grief’i canlandırırken görüyoruz.

Haluk Bilginer bugün Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük oyunculardan biri. Geçen yıl Şahsiyet adlı dizideki başarılı oyunculuğuyla hepimizin gönlünü fethetmiş ve Agah Beyoğlu karakterine hayat vermişti.


Kendisi başta Avrupa’da olmak üzere dünyanın birçok noktasında önemli yapımlarda yer aldı.

2014’te Rosewater; 2016’da New Blood; 2017’de Trendy, Shelter, Forget About Nick ve 2018’de gerilim serisi Halloween’da rol aldı.

Şimdi de kendisinin İngiliz yazar Anthony Horowitz’in aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan “Alex Rider” adlı dizinin oyuncu kadrosunda olduğunu öğrendik.

Genç bir ajanın maceralarını anlatan dizi Romanya’da çekilmiş. Dizinin çekimleri ise kısa bir süre önce tamamlandı. Oyuncu kadrosunda ise Otto Farrant, Vicky McClure, Andrew Buchan ve Stephen Dillane gibi başarılı isimler var.

Temmuz 2019’da yayınlanması beklenen dizide, Haluk Bilginer dizinin kötü adamı Dr. Greif’i canlandırıyor. 8 bölümlük ilk sezonun sekiz bölümünde de rol alıyor.

Heyecanla bekliyoruz!
Kategoriler: Başarı, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/