İTÜ Çekirdek Yeni Dönem Başvuruları Devam Ediyor

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde 2012 yılında faaliyete geçen ve bugüne kadar girişimcilere 12 milyon TL’yi aşan destek sağlayan Türkiye’nin en önemli girişimcilik destek projelerinden İTÜ Çekirdek’te 2017 yılı 2. dönem başvuruları başladı.

Dünyanın en iyi kuluçka merkezlerinden biri olarak tanınan İTÜ Çekirdek’te, her yaştan girişimci, başvurularını “Genel Kategori” ve “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi” olmak üzere iki farklı alanda yapılabiliyor. Fikirlerini işe dönüştürmek ve şirketlerini kurabilmek için bu yarışa katılmak isteyen girişimciler, İTÜ Çekirdek’e, 10 Mart tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

İTÜ Çekirdek, geçtiğimiz 5 yılda ülke genelinde 1.850 girişimciye destek verdi. İTÜ Çekirdek içerisinde bugüne kadar 80 firma şirketleşme başarısı göstererek ticari hayatlarına başladı.

Girişimcilere kısaltılmış ve 8 hafta süren hızlandırılmış MBA eğitim programı ve geniş bir network ağı ile tanışma imkanı sağlayan İTÜ Çekirdek sürecine kabul edilen girişimciler, her sene İTÜ Çekirdek’in final etabı olan Big Bang’de yatırımcıların ve İTÜ Çekirdek paydaşlarının karşısına çıkarak ödül havuzundan pay almaya çalışıyor. Sadece 2016 yılında 6000’den fazla girişimcinin başvurduğu İTÜ Çekirdek’te 20 grup Big Bang aşamasına katılmaya hak kazanarak gayri ve gayri nakdi toplam 5 milyon TL’lik kaynaktan pay almak için yarışmıştı.

Başvurularınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/