İç Mimarlar Tarafından Size İlham Olacak Birbirinden Farklı 9 Muhteşem Öneri

Sıcağı iyice hissettiğimiz bu günlerde, evini yeniden tasarlamak isteyen siz değerli okuyucularımız için iç mimarlarımız tarafından hazırlanan birbirinden değişik 9 farklı öneriyi derledik. Her birinde farklı bir ezgi ve renk kullanılan bu çalışmalar, son yıllarda popüler olan oda tasarımlarının da adeta birer ön gösterimidir. İşte bu çalışmalar;

Akdeniz Tarzı İç Mimari Tasarım

Ferahlığı ve maviyi özleyen siz değerli okuyucularımızın gözdesi haline gelecek bir oda ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Daha çok Akdeniz tarzı ev dekorasyonu olarak adlandırılan bu çalışma, son yıllarda iç mimarlar tarafından çok kullanılan bir dekorasyon tarzıdır. Bu görselden de anlayacağınız üzere mavi rengin daha ağır bastığı bu tarzda sadece duvar boyasının değil, koltuk takımının da mavi tonlarında kullanmıştır. İç mimarlar odayı gayet aydınlık bir görüntüye kavuşturmuştur.

Asyatik Tarzı Tasarım Önerileri

Uzak doğudan esinlenerek yaratılan bu dekorasyon tarzında, iç mimarımız ahşap kullanımının önemini gözler önüne sermiştir. Ahşap denilince akla gelen koltuk takımı, yatak odası takımı ve benzeri ürünler değil, şık aksesuarlar odaya yeşil ve benzeri tonlarıyla beraber mükemmel bir uyum sağlamasına sebep olmuştur. Aynı zamanda olabildiğince az eşya kullanan iç mimarımız, evinde sadelik seven siz değerli okuyucularımız için güzel bir fikir vermiştir.

Bohem Ev Dekorasyonu 

Klasik ev tasarımlarından sıkılan ev sahiplerinin oldukça beğeneceği bir görseli sizlerle baş başa bırakıyoruz. Oldukça renkli, cıvıl cıvıl ve rahatlığı ile dikkat çeken bu dekorasyon tarzı daha çok bohem ev dekorasyonu olarak bilinir. İç mimarımızın tasarladığı bu o da ise bu tarzın en iyi örneklerinden biri. Bolca bitki görebileceğiniz bu odada aynı zamanda duvarların renklerinin belli bir kural içinde kalmaması da dikkat çekmektedir. 

Country Tarzı İç Mimari Tasarım

Birçok okuyucumuz ve biz tarafından da çok beğenilen bu dekorasyon, içinde birden fazla olumlu kavramı bulundurur. Duvarların, mobilyaların ve perdelerin farklı renklerde olmasına rağmen mükemmel bir uyum göstermesi, ahşap mobilyaların birden fazla farklı ağaç türlerinden oluşması, duvarda bulunan süslerin uyumu bu dekorasyonu ön plana çıkarmaktadır.

İskandinav Ev Tasarım Önerisi

Bu görselimiz ise, iç mimar tarafından beyazın ağırlıklı, siyahın ise ona göre biraz daha az kullanıldığı bir dekorasyon tarzına sahiptir. İç mimarlar tarafından İskandinav dekorasyon tarzı olarak adlandırılan bu tasarım gerçekten de İskandinav ülkelerinde bolca bulunan kar yağışından esinlenerek yapılmıştır. Oldukça şık ve farklı olan bu tasarım sayesinde eviniz farklı bir görünüm kazanacaktır.

Klasik Tarzda Ev Tasarımı

Asalet ve gösterişe sahip bir dekorasyon tarzı olan klasik tasarımın güzel bir örneği olduğunu düşündüğümüz bu görselde çok hafif kullanılan mavi tonu odaya mükemmel bir görünüm kazandırmıştır. Büyük avize, ona uygun büyüklükte ayna ve gösterişli koltuklar ile klasik tasarım seven okuyucularımızın dikkatini çekecektir.

Minimalist İç Mimari Anlayış

Az çoktur felsefesinden hareket edilerek tasarlanan bu odada sizlerin de gördüğü gibi oldukça az eşyaya yer verilmiştir. Odayı gereksiz sayılabilecek aksesuarla doldurmayan iç mimar, birbirine zıt iki renk kullanarak farklı bir hava katmıştır. Eğer siz de kalabalık bir oda sevmiyorsanız bu oda tasarımını iç mimarımıza söyleyebilirsiniz.

Modern Ev Dekorasyonu

Çağdaş mobilyaların ve aykırı renklerin hafif kullanıldığı bu dekorasyon tarzı genellikle modern dekorasyon tasarımı olarak bilinir. Adından da anlaşılacağı üzere klasik dekorasyonun tam tersi bir görünümü vardır. Kullanılan kırmızı koltuk ve duvarda bulunan aksesuar buna en güzel örnektir.

Tropikal İç Mimari Öneriler

Evinizin içinde ahşap mobilyaları klasik tarzda değil de daha çok sıcak renklere yakın bir şekilde kullanmak isteyenler için güzel bir görseli sizlerle paylaşıyoruz. Bolca bitki ile süslendirilen bu oda, duvar boyalarının uyumu ile göze çarpıyor. Halı da kullanılan çiçek deseninin odaya yakıştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 
Bu yazımızda sizlere iç mimari anlayışları görseller nazarında yorumlamak istedik. Özellikle dünyanın dört bir yanından farklı kültürleri sizlere yansıtarak farklı bir deneyim yaşatmak istedik. İç mimari tasarım konusunda ufkunuzu açmaya çalıştık. Umarız sizler de bu bilgiler ışığında evinizi güzelleştirebilirsiniz.
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/