Her Gün Fotoğraf Çekmeniz İçin 4 Neden

Eğer fotoğraf çekmek hakkında sevdiğim tek bir şey olsaydı, bu yıl sonunda tüm fotoğraflarıma bakarak tüm yılımı görmenin hazzı olurdu. Bu benim için tüm hatıralarımı sonsuza dek saklamak ve bir gün çocuklarımla birlikte fotoğraflarıma bakıp o zamanları hatırlamaktır. Ben bu fotoğraflara çok değer veriyorum. Ve onlara çok değer verdiğimden dolayı ailem ve arkadaşlarımla paylaşıyorum. Bu aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimini iyi tutumanın da iyi bir yolu aslında.

1. Nasıl hatıralar kaydedeceğinizi asla bilemezsiniz.

Hayatta her şeyde olduğu gibi her fotoğrafta bir sürprizdir. Sabah kalktığınızda bu günün size ne getireceğini bilmiyorsunuz. Artık her gün yanınızda taşıdığınız telefonunuz var ve karşılaşabileceğiniz ilginç anları yakalama garantiniz var. Her gün farklı ve ilginç şeyler yaşamayabilirsiniz. Mesela benim bir yılımın çoğu fotoğrafı klasik kahve rutinim ve gezdiğim sokaklardan ibaret. Fakat yılımın ortasında bazı fotoğraflar oluyorki bunlar kesinlikle kaçırılmaması gereken harika anlar oluyor. Kameranız hazır olsun ve ilginç anları bekleyin.

2. Çocuklarınız bunun için size teşekkür edecek.
Şuan çocuğunuz olabilir veya olmayabilir fakat onlar için her gün bir fotoğraf çekmeniz çok önemli. Eğer çocuğunuz var ise onlarla birlikte gittiğiniz eğlenceli anları fotoğraflayın eğer yoksa onlar doğmadan önceki hayatınızı her gün fotoğraflayın. Zaman geçtiğinde çocuklarınız bu fotoğraflara baktığında onlar için çok heyecan verici olacak. Çocukluk fotoğraflarına bakacaklar ve onlar için bunu görmekten daha eğlenceli bir şey olamaz emin olun. Çocuklar geçmişte nasıl gözüktüklerini görmek isterler ve bunu sizin onlara sağlamanız harika bir şey olacak.

3. Yıl sonundaki harika haz!

Yıl sonunda fotoğraflarınızdan oluşturduğunuz videoyu izlerkenki hazzı hiç bir şekilde anlatamam. Buna bir rahatlama denilebilir veya başarı. Denemeden yaşamadan hissedemessiniz bunu aslında. İster inanın ister inanmayın bunu her sene yaşama imkanınız var. Bir yılın sonuna kadar beklemek zorunda değilsiniz bunu aylık olarakda yapabilirsiniz 365 fotoğrafı birlikte görmek ne kadar harikaysa 30 günlük fotoğrafı görmekte bir okadar güzel.

4. Fotoğrafçılık yetenekleriniz inanılmaz derecede gelişecek.
Bu her gün fotoğraf çekmeniz için ilgi çekici bir madde değil biliyorum. Fakat gerçekten her gün fotoğraf çekmeye kendinizi zorlarsanız fotoğrafçılık bilginiz ve yetenekleriniz hızla gelişecek. Bunun hakkında daha uzun konuşabilirim fakat kısa tutmak gerekirse 1 yıl her gün fotoğraf çektikten sonra kompozisyonum, fotoğraf stillerim, kamera skillerim inanılmaz bir şekilde gelişti. Yıl sonunda çektiğim fotoğraf harika görünmeye başladı ve bunu hissetikten sonra her gün fotoğraf çekmenin hayatımda verdiğim en iyi kararlardan biri olduğunu hissetim.

Peki bunu nasıl yapacağım? Ya unutursam? Ay veya yıl sonunda video nasıl oluşturacağım?

İlk sene telefonumdan her gün fotoğraf çekip albümlerimde tutarak başladım fakat bu bana büyük problemler yaşattı mesela başka fotoğraflarım veya arkadaşlarımın gönderdiği diğer fotoğraflar vb. gün gün çektiğim fotoğrafların arasına girerek sinirimi bozmaya başladı.

Bunun için arkadaşımın tavsiyesiyle DayDay isimli bir uygulamayı keşfettim ve indirdim. Bu uygulamada önce süreç oluşturuyorsunuz mesela bu her gün fotoğrafını çekmek istediğiniz bir kaç şey için olabilir. Çocuğunuz var ise ona özel bir süreç veya kendiniz için özel bir süreç hatta şifre korumalı gizli süreçler bile oluşturabiliyorsunuz.
Bu uygulama ayrıca size her gün istediğiniz saatte fotoğraf çekmeyi unutmamanız için hatırlatmatma yapıyor.

Bir diğer özelliği ise fotoğraflarınızı gün gün alt alta listeliyor ve istediğiniz zaman bu fotoğraflardan tek tıkla özel bir video oluşturabilmenizi sağlıyor! bu özellik gerçekten harika çünkü bu işlemi yapmak için ekstra program aramak sinir bozucu!

 Bu mobil uygulamaya www.getdayday.com sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlardan sizde her gün fotoğraf çekmek hakkında önerilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Kategoriler: Kreatif, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/