Neden Ek Gelire Sahip Olmalısınız?

Öğrencisiniz ve KYK’dan aldığınız kredi ile geçiniyorsunuz, çalışansınız ve maaşınızla geçiniyorsunuz, ev hanımısınız ve eşinizin verdiği harçlıkla geçiniyorsunuz, ev sahibisiniz ve kira geliriyle geçiniyorsunuz. Sadece tek gelir kaynağı ile yaşamınızı devam ettiriyorsunuz.

  Çok yanlış yapıyorsunuz  ve güvende değilsiniz. İşinizi, eşinizi, evinizi, kredinizi kaybetmeniz bir kıvılcıma bakar. Tek gelirle değil birden fazla gelirle geçinmek hem birikim yapmak hem de hayat standartlarınızı güvence altına almak için atılacak en önemli adım.

Bunun için bebek adımları ile ilerlemeniz gerekiyor. Önce ek işler bulmalısınız. Etsy ve Amazon’dan ek iş yaparak hayatını idame ettiren çok fazla kişi var. Amerikan halkının büyük çoğunluğu geçinmek için ek işler yapıyor. Neye merakınız varsa, o konuda boş zamanlarınızda kendini geliştirip hobinizi nakite çevirebilirsiniz. Her hafta kaliteli içerik ürettiğiniz bir YouTube kanalı açmak ve oradaki videoların siz uyurken bile size para kazandırması, el emeğinizi satmanız, boş zamanlarınızda diğer öğrencilerin ödevini yapmak, firmaların grafik tasarım gibi alanlardaki acil ihtiyaçlarını karşılamak bu yöndeki fikirlerden sadece birkaçı.
Her yerden para yağan ve para kazanma sürecinden zevk aldığınız bir ömür dilerim!
Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/