Eski Sevgiliyi Unutmak

Bugünkü yazım eski sevgiliyi unutmak üzerine. Birçok bireyin ortak sorunu olan eski sevgiliyi unutmak konusunu ele almak istedim. Umarım eski sevgiliyi unutmak başlığı birçok için faydalı bir içerik olur.

Hepimiz zaman zaman hayatımıza insanlar alırız ve bunlardan bazıları hayatımızda büyük etkiler bırakırken bazıları bırakmaz. Büyük etkiler bırakan insanlar ilişki bittikten sonra büyük bir boşluğa düşürür bizi. Farkına varamadığımız, farkında olsak da üstesinden gelmediğimiz şeyler olur. Bunlardan birisi de uzun süreli bir ilişkiden sonra belirsizliktir. İlişki yeterince uzun bir süre devam ettiğinde ve bittiğinde kişi yaşadığı duygusal boşluk ile önünü göremez ve belirsiz bir hayat yaşamaya başlar. İşte bu noktada ciddi ruhsal yorgunluklara gebe olur ve bu ruhsal yorgunluklardan bazen o kadar yorulur ki ne yapacağını bilemez.

Eski Sevgiliyi Unutmak İçin Tavsiyeler

1- Aşırı Duygusal ve Size Onu Hatırlatan Müzikleri Bir Süre Dinlemeyin.

Aşırı duygusal müzikler sizi sürekli geçmişe götürecek ve aynı noktada dönüp dolaşmanıza yol açacaktır. Her seferinde dönüp dolaşıp aynı noktaya geleceğinizden, bu hayatınıza oldukça zarar verecektir. Bu nedenle ruhsal durumunuz düzelene kadar onu hatırlatan müziklere veda etmelisiniz.

2- Arkadaşlarınızla Daha Sık Vakit Geçirin.

Eğer etrafınızda arkadaşlarınız varsa ve ilişki süresince onlarla bağlarınızı koparmış ve neredeyse görüşmüyorum diyebileceğiniz kadar az görüşüyorsanız, en kısa sürede bağlarınızı kopardığınız arkadaşlarınızla görüşmeye ve vakit geçirmeye başlayın. Arkadaşlarınızla görüştüğünüz süreç boyunca onu daha az hatırlayacak ve başka noktalara odaklanacaksınız. Bu da eski sevgiliyi unutmak konusunda oldukça yararlı olacaktır.

3- Sizi İfade Eden Doğru Kitabı Bulun ve Kitapta Kendinizi Arayın.

Birçok insan kendisini ifade eden kitapları bulamadığından kitap okumak konusuna zıt yaklaşır ve kitap okumak istemez. Oysa bazı kitaplar içinde bulunduğunuz ruhsal durumu ele alır ve kendinize ifade edemediklerinizi ifade etmenizi sağlar. Böylece nerede hata yaptığınızı görürsünüz ve ufkunuz genişler. Tam da bu noktada kendiniz için çözümler üretmeye başlarsınız. Bazı kitaplar yalnızca kendinizi bulmanızı sağlarken bazıları da aynı zamanda yol gösterir. Sevgilimle ayrıldığım süreçte okuduğum ve bana yol gösteren kitaplardan birini tavsiye edeceğim sizlere. Böylece okurken hem kendinize kendinizi ifade edebilecek hem de nerede hata yaptığınızın farkına vararak kendiniz için çözüm üretmeye başlayacaksınız. Aynı zamanda yazarın yol gösteren direktifleri de bu süreci daha kolay atlatmanızı sağlayacak. Sürükleyici bir aşk romanı ve eski sevgiliyi unutmak konusunda oldukça yararlı diyebilirim. 
Kitabın adı: Affeder Mi İnsan Çok Severken
D&R üzerinden göz atmak ve temin etmek için: TIKLAYIN

Son olarak, arkadaşımın da böyle bir konu hakkında yazdığı yazıyı tavsiye edeceğim. Bu yazıyı da okuyabilirsiniz. Eminim ki iyi gelecek: Aşk Acısı Nasıl Geçer (Mutlaka okumalısınız)
Bu üç maddeyi yeterince iyi uyguladığınız zaman göreceksiniz ki eski sevgiliyi unutmak aslında o kadar da zor değil. Benim ayrılık sürecimde bana en çok yardımcı olan kitabı da tavsiye ettim sizlere. Umarım bu yazım sizin için faydalı olmuştur ve başka yazılarda tekrar görüşürüz.

Sevgilerimle…
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/