Enerjimi çaldırmışım a dostlar…koşun gelin enerjimi toplamam lazım

 

Nedir bu enerji çalması dediğini duyar gibiyim. O zaman kısa lafın uzunu deyip hemen giriyorum konuya. Negatifliği hayat felsefesi olarak benimsemiş insanlar, ön yargılarımız, sınırlarımız, alma-verme dengesini kuramamamız, empati olayını aşıp karşıdaki kişinin duygusunu kendi duygumuz gibi hissetmek, fazla hayalci olmamız (fazla kelimesinin altını çiziyorum yoksa hayaller olmadan yaşanmaz azizim ) gibi etmenler hayat enerjisi bizden azaltan alıp götüren unsurlar. Eeee o zaman ne yapacauuk? diye sorman gerekiyor.

1)))))   Kötü duyguları kabullenmek ?

Haydaa nasıl yani ? Şöyle hayatımız toz pembe değil. Yani canımızı sıkan şeylerde olacak. Bunlar çok normal ama bu olan şeyleri abartıp vah vah şöyle olmuş yok böyle olmuş demeye gerek yok. O durumu kabullendiğinizde yani mücadele etmediğinde o istemediğin duygu senden gidecek ve yerine pozitif bir duygu gelecek. Buna bir anlamda duygunun içinden geçmede diyebiliriz. Unutma bir şeyi kabullendiğinde değişim başlar.

2)))))  Negatifliği ata sporu olarak benimsemiş insanlardan uzak durmak?

 

Nasıl bir ortamda bulunmaya başlarsan çevrendeki enerji alanın da ondan etkilenmeye başlıyor.

3)))))  Duygu kimin ? ?

Bazen fazla empati yapmaktan farkında olmadan karşıdaki kişinin duygusunu, ağırlığını alıyoruz. Onun yerine hissettiğin şeylerin senin mi yoksa karşındaki kişinin mi duygusu olduğunu düşün. Senin olmayan bir duyguyu almamaya çalış. Yoksa üstüne çok fazla yük biner.

4)))))  Enerji alanına da biraz çamaşır suyu… ?

Ateş nefesi bunun için çok uygun bir yöntem ve her sabah 1 dakikalıkta olsa sabah rutinine eklenmeli. Emin olabilirsin ki kendini daha tazelenmiş ve uyanmış hissedeceksin. (Reglin ilk üç günü önerilmemektedir. Beraberinde hamile, epilepsi, yüksek tansiyon gibi faktörlerin var ise yapman önerilmez. )

5)))))  Aç bir pencere… Bak kendine ?

Kapı pencere açmak, bulunduğun ortamı temizlemek enerji akışını değiştirir ve hareketlendirir. Üstüne dik bir oturuşta derin bir kaç nefes almayı dene.. Rahatladığını hissedeceksin.

6))))) Bugün ne giysem ?

Modun nasılsa öyle giyinmeye ve öyle renkler seçmeye başlıyorsun. Buna genellikle bilinçaltın sen fark etmeden karar veriyor. Giyinirken biraz kendini şımart ve kendine özen göstererek kendin için giyin. Biraz canlanmak istiyorsan turuncuyu deneyebilirsin ya da kırmızıyı… Biraz kök çakranın da canlanmasına neden olur 🙂 

7)))))  Sana neler zevk veriyor ?

 

Seni heyecanlandıran şeyler neler? Belki bir insan, belki bir müzik, belki bir ortam, belki de bir eşya… vesaire vesaire… Bunları düşün ve hayatına al. Arada onlarla kendini şımart. 

8)))))  Ne demiş ünlü filozof ”SU SU SU”

Nasıl temizlik yaparken suyu kullanıyorsan vücudunu temizleyecek en güzel şey de sudur. Hem toksin anlamında hem de enerji anlamında. Suyun enerjiyi toplama özelliği vardır. 

9)))))  Merkezine kendini al…Denge senin içinde çünkü!

Çevrendeki insanları merkezine aldığında hayatına her giren çıkan insandan fazlasıyla etkilenirsin ama kendini merkezine aldığında ihtiyacın olduğu durumda gücünü içindeki enerjiden alırsın. İç enerji de bence yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olarak sayılmalı. Bazen 5 binlik bir telefona gösterdiğimiz değeri kendimize göstermiyoruz. Bu da haliyle değersizleşen bir şey… Ölmeye yani enerjisini kaybetmeye mahkum oluyor.

10)))))  Alma-Verme dengesi

Alma-verme dengen bozulduğunda içinde bir öfkelenme oluşmaya başlar. Bu da içsel kızgınlıklara neden olur ve seni yıpratır. Ya hep verici isen kendinde pratik yaparak biraz almayı ya da tam tersi hep alıcıysan biraz vermeyi denemelisin. Yani kısaca karşındaki kişi için ona fırsat tanımalısın.  Ama bu dengeyi kurarken de her zaman aklından bir hesaplama yapmamalısın. Yaptığın şeyleri karşılık beklemeden yapmalısın. Bunu küçük bir çocuğun tahterevalli oynaması  gibi de düşünebilirsin. Hesap yapmaz aşağı inerken de mutludur… yukarı çıkarken de… Son olarak da belirli periyotlarda, mesela ayda bir, kendi alma-verme dengeni kontrol edebilirsin.

11)))))  Hayatla flört et

Her ne iş yapıyorsan ya da her kiminle birlikteysen ona gereken değeri ver. O bulunduğun ana odaklan ve varlığını hissettir. Bir iş yapıyorsan büyük bir heyecanla ona bağlan ya da biriyle beraber isen başka bir işle uğraşmadan onunla ilgilen onda takdir ettiğin şeyleri söyle.

12)))))  Niyet

Olay çok basit neye niyet edersek zamanı gelince karşımıza  çıkar. O yüzden iyi enerji iyiyi kötü enerji kötüyü destekler. Ben hep geleceğimizi şu anlarda yaptığımız, düşündüğümüz, dilediğimiz şeylerin oluştuğuna inandım ki öyle de oluyor. Vee en büyük niyet kalbini sevmeye sevilmeye aç. En büyük enerji odur. Hayat küçük şeylerden oluşur… Eğer sen seversen büyük olurlar.

ozamannn benden sana günün şarkısı gelsin 🙂 

Inner Circle – Sweat (A La La Long)

 

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/