Apple ve Huawei Gibi Markalarla Anlaşan Genç Fotoğraf Sanatçısı: Berk Kır

 Berk Kır, 1997 doğumlu ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi bölümü öğrencisi. Bölümüne karşı büyük sevgi besleyen Berk, pek başarılı bir öğrencilik hayatına sahip. Berk, dinamik üretken bir fotoğraf sanatçısı.

Okuduğu alanın yanında kendini farklı disiplinlerde geliştirmeyi ihmal etmeyen Berk, fotoğraf alanında kendinden sıkça bahsettiriyor.

4fkj3r - Apple ve Huawei Gibi Markalarla Anlaşan Genç Fotoğraf Sanatçısı: Berk Kır
Fotoğrafa karşı hep bir merakının olduğunu söyleyen Berk liseye başladığı ilk yıllarda fotoğrafçılık kulübüne başlamasıyla bu yolculuğa çıktığını söylüyor. Lise yıllarından beri hızını hiç kesmeyen Berk daha o yıllardayken Ankara HiltonSA’nın lobisine fotoğrafını taşımayı başarmış ve 17 yaşındayken ilk karma sergisine katılmıştı

Zaman içinde Instagram’da işleri takip edilmeye başlanan Berk’in 12 bin kişiye yakın takipçisi olan bir Instagram hesabı var.

Instagram da Berk’in fotoğraflarına bir şeyler hissetmiş olmalı ki o zamanlar 160 milyon takipçisi bulunan Instagram resmi hesabında Berk’in fotoğrafına yer vermiş.

Instagram’ın yanı sıra Flickr ve Tumblr gibi uygulamalarda da fotoğrafları kimi zaman kapak fotoğrafı seçilmiş ve yayınlanmış.

2017 yılında doğum günü olan 12 Ocak’ta 12 portreden oluşan ilk kişisel sergisini açan Berk’in bu heyecanı dinmeden aynı yıl Ekim ayında 4. Uluslararası Beşiktaş Fotoğraf Festivali’nde Sergileme ödülü almış ve Ortaköy’de uzun süre sergilenmiş. Yine aynı ay içinde Nişantaşı’nda İşlik Sanat Galerisi’nde bir karma sergide de yer almış

u4ihyr - Apple ve Huawei Gibi Markalarla Anlaşan Genç Fotoğraf Sanatçısı: Berk Kır

Yaz tatillerini arkeolojik kazılarda geçiren Berk, çok yönlü bir kişiliğe sahip.

Geçtiğimiz aylarda dünya teknoloji devi Apple tarafından keşfedilen Berk, bir anlaşmayla iki fotoğrafını Apple’a vermiş. Ayrıca Huawei ile de anlaşması var.

İngiltere kökenli İtalyan kahve zinciri olan Caffe Nero’nun yürüttüğü ”Coffee People” projesinin de bir parçası aynı zamanda.

gjcaf5 - Apple ve Huawei Gibi Markalarla Anlaşan Genç Fotoğraf Sanatçısı: Berk Kır

Berk ile CEOtudent ailesi geçtiğimiz Aralık ayının sonuna doğru tanıştı. Kendisi bir süredir CEOtudent’ın Instagram’ını da yönetiyor.

cp8nr8 - Apple ve Huawei Gibi Markalarla Anlaşan Genç Fotoğraf Sanatçısı: Berk Kır
Berk’i tebrik ediyor, kendisiyle gurur duyuyor ve başarılar diliyoruz.👏👏👏

Görüş Bildirin!

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için
görüşlerinizi bekliyoruz