21. Yüzyılda Başarısı Ülke Sınırlarını Aşan Biri Olmak İçin Gereken 7 Yetkinlik

Kaplan International

Kaplan International

Kaplan International, 6 ülkeye yayılmış 37 akredite dil okuluna sahiptir.

Teknoloji çağı olan 21. Yüzyıldayız. Hayatlarımız değişiyor. Endüstri değişiyor. Pazarlama değişiyor. Tüm bunlarla birlikte başarıyı amaçlayan bizlerin yetkinlik sahibi olması gereken alanlar da farklılaşıyor. Birçok fütürist ve insan kaynakları uzmanının yorumlarına göre 21. yüzyılda başarı için gereken 7 yetkinliği bir araya getirdik.

1) Liderlik

Liderlik artık sadece lider olmak isteyenlerin değil, kurumsal anlamda uzun soluklu kariyer hedefi olanların da taşıması gereken bir özellik haline geldi. Şirketler bütüne faydalı olabilecek, global anlamda iletişimi güçlü ve hayal güçleri yüksek kişiler arıyor.

2) İşbirliği ve Uyum Yeteneği

İş dünyasının önde gelenleri sürekli ekip olarak başarmanın bireysel başarıdan çok daha keyif verici olduğunundan bahsederler. Bu yargının temelinde ekip içerisindeki insanların ortak olarak taşıdıkları yüksek uyum yetenekleri ve her başarıyı ekip çalışmalarının sonuçlarına göre değerlendirmeleri yatar.

3) İnovasyon

Teknolojiyi ve medyayı ustalıkla kullanan insanlar olun. Bugün büyük sorumluluklar üstlenen genç yöneticileri ya da genç yaşta şirket sahibi olan girişimcileri başarılı noktalara taşıyan en büyük yetkinlikleri budur.

4) Verimlilik ve Sorumluluk

Verimlilik ve sorumluluk geliştirilebilir becerilerdir. Kişi sorumluluk alıp küçük çaplı projelerin bir parçası olursa ve kendisini tanıyıp eksik yönlerini güçlendirmeye çalışırsa bu becerilerini geliştirme yolunda büyük adımlar atmış olur. Kişi bu becerilerini geliştirebilmek adına belirli bir sürede yeteri kadar sorumluluk aldıktan sonra kendine başkalarını da sorumlu kılma fırsatı yaratmalıdır.

5) Bilgiye Erişim, Analiz ve Sentez

Başarıyı hedefleyenlerin bilgiye erişimi hızlı, analitik düşünme yeteneği gelişmiş ve verimliliği yüksek sentezler oluşturabiliyor olması son derecede önemlidir. İnsan kaynakları anlamında kalite farkı yaratan firmalar, birbirinden farklı olaylar ve konular arasındaki bağlantıları arayıp bulan, çapraz düşünce sistemini geliştirmiş ve hızlı öğrenip öğrendiklerini uygulama arzusu yüksek gençleri tercih ediyorlar.

6) Girişimci Ruh

Girişimci ruh, bir markayı geleceğe taşıyacak olan insan profilinde bulunması gereken en önemli özelliklerden biridir. Toplumu, kitleyi, sektörü ya da pazarı genç yaşta deneyimlemiş ya da en azından buna cesaret edebilmiş biri her zaman bir adım önde olacaktır. Çevrenizde sizi yönlendirebilecek insanlar varken bazı şeyleri daha hızlı tecrübe edinebilirsiniz.

7) Küresel Vatandaşlık

Kültürler arası bakış açınızı geliştirin. Farklı kültürlere sahip insanlarla etkileşime girebileceğiniz ortamlarda bulunun. Bu belki de kariyerinize yapacağınız en önemli yatırımlardan biri.
Yabancı dilinizi, özellikle de iş İngilizcenizi geliştirin. Gelecekte global işbirlikleri yapmak isteyen ya da uluslararası bir firmada yükselmek isteyen biriyseniz dünyayı ve farklı kültürleri çok iyi anlayan biri olmalısınız.

Kaplan International’ın yurt dışı İş İngilizcesi kursları ile iş dünyasında efektif iletişim kurmanın yollarını öğrenin ve kariyerinize yatırım yapın. Başarıyı daha fazla ertelemeyin.

Detaylı bilgi için: kaplaninternational.com

Kategoriler: Başarı, Strateji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/