Darısı Başımıza: Tam 3500 Çalışanına İstanbul Tatili Hediye Eden Patron

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

Forbes listelerine göre 12 milyar dolarlık servetiyle dünyanın 115. zengini olan Hindistanlı iş insanı Dilip Shanghvi, 3500 çalışanına İstanbul tatili hediye etti. Kafileler halinde İstanbul’a gelecek ve bir hafta boyunca tatil yapacak olan 3500 çalışanın 150 kişilik ilk kafilesi İstanbul’a ulaştı.

Dilip Shanghvi, bir haftalık tatil için İstanbul’a getirdiği 3500 çalışanına 10 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı.

Shanghvi, ayrıca alışveriş yapmaları için de 1 milyon doları çalışanlarına dağıttı.

150 kişililik ilk kafile, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’den havalanan uçak ile İstanbul’a geldi.


“Buraya 5-6 günlük bir tatil için geldik. Aslında bu, şirketimizin sahibi tarafından iyi iş çıkaran çalışanlara verilmiş bir ödül tatili.”

Ajay Setya etkinliğe ilişkin basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu:

“Tüm ekip Hindistan’dan geliyoruz. Hindistan ve dünyanın alanında lider şirketlerinden birini temsil ediyoruz. Buraya 5-6 günlük bir tatil için geldik. Aslında bu, şirketimizin sahibi tarafından iyi iş çıkaran çalışanlara verilmiş bir ödül tatili. Tatil süresince İstanbul’un görülmeye değer yerlerini gezeceğiz.”


“Hindistan’da hava çok sıcaktı, İstanbul’da hava da çok güzel. En çok camileri, Taksim Meydanı’nı, Kapalı Çarşı’yı ve Adalar’ı merak ediyoruz.”

İlaç şirketi çalışanı Deepanshu Agarwal ise yeni başlayan tatili için şöyle konuştu:

“Hindistan’da hava çok sıcaktı, İstanbul’da hava da çok güzel. İstanbul’daki 5-6 gün boyunca çok eğleneceğimizi ve güzel zaman geçireceğimizi umuyoruz. Ayrıca alışveriş yapıp İstanbul’u gezeceğiz. İstanbul’da çok fazla görülmeye değer yerler olduğunu biliyoruz. En çok camileri, Taksim Meydanı’nı, Kapalı Çarşı’yı ve Adalar’ı merak ediyoruz.”


“Türk insanından, tarihinden ve kültüründen çok memnun kaldık.”

Firmanın kadın çalışanlarından Suhan Karuna ise şunları söyledi:

“Türk insanından, tarihinden ve kültüründen çok memnun kaldık. Sun Pharma’da çalışıyorum. Patronum bir ödül olarak bizi buraya getirdi. Cumartesi akşamı da şirket çalışanları için ayrıca bir ödül töreni düzenlenecek. Her şey çok güzel gidiyor.”


Turistler özellikle tarihi yarımadada bulunan hediyelik eşya, lokum, baharat, kurutulmuş meyve gibi ürünlerin satıldığı dükkanlardan alışveriş yaptı.

Hintli turistler 18 Temmuz’a kadar İstanbul’un en lüks 10 otelinin de aralarında bulunduğu çok sayıda otelde kalacak ve çeşitli etkinliklere katılacak.

Kategoriler: İş, Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/