Celal Şengör’den Şaşırtan Açıklama: Carl Sagan’ı Tanıdım, Sahtekarın Biriydi

Bilim Hayvanı

Bilim Hayvanı

Bilim yolunda koşulmaz, ağır ağır ilerlenir.

Son dönemlerde yaptığı açıklamalar ile özellikle sosyal medyada gündem olan Prof. Dr. Celal Şengör, konuk olarak katıldığı bir YouTube kanalında Cosmos adındaki ünlü belgeseli ile adını duyuran popüler bilimin öncülerinden astronom Carl Sagan hakkında yorumlarda bulundu.
Şengör, ‘Cosmos’u izlediniz mi?” sorusuna hayır cevabını vererek ‘Ben Carl Sagan’ı tanıdım, sahtekarın biriydi. Arkası boş bir adamdı’ ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Celal Şengör, Bilimin Ucunda adındaki YouTube kanalına konuk oldu. Bilimden, tarihten konuşulurken konu Cosmos’a (Kozmos) geldi. (14:15)

Konu Carl Sagan’ın yazımında yer alıp sunduğu Cosmos’a (Kozmos) isimli belgesele gelince jeoloji profesörü Şengör, sunucuya “Sen Cosmos’un ne tarafını izledin?” diye sorup sunucunun “İkisini de izledim” cevabını vermesi üzerine Sagan’ın sahtekarın biri olduğunu söyledi. Şengör, Sagan için şu ifadeleri kullandı:

“Çünkü ben Carl Sagan’ı tanıdım. Sahtekarın biriydi. Vallahi sahtekarın biriydi. Çok popüler, satış müthiş. Arkası boş bir adamdı ama onu söyleyeyim.”


Bu açıklama tahmin ettiğiniz üzere sosyal medyada da çok konuşuldu.?

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/