Beyin Yakan Film Önerileri #1

Onur Okuducu

Onur Okuducu

Sırada bekleyen birisi| Editor @ceotudent

Zindan Adası 

Scorsese’nin olgunluk çağı ürünlerinden biri olan Zindan Adası filminde, yönetmenin bir çok filmi gibi yine bir başyapıt durumunda. Filmde, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan yok olması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördümüş olduğu Shutter Adası isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen gizli olaylar aktarılmakta. Burada karşılaşmış oldukları isyan tablosu ve çığrından çıkan işler davayı gittikçe zor duruma sokacak, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır.

The Man From Eart
14000 yıldır yaşadığını iddia eden bir tarih profesörünün iddiasını bir kaç akademisyen çürütmeye çalışıyor. zekice yazılmış bir film. tek bir alanda geçmesine rağmen asla sıkmıyor. düşündürücü. 

A Beautiful Mind 

John Nash adlı matematik profesörünün hayatını ve nobel ödülü almasını konu alıyor. gerçek bir olaydan alıntı bir film. Kesinlikle izlemelisiniz.

Oldboy

Güney kore sinemasının pek bir beyin yakan film eseri. İntikamı konu alan bu kadar güzel bir film zor bulursunuz. 15 yıl boyunca tek bir odaya kapatılan adamın serbest kaldıktan sonraki intikam arayışı diyebiliriz kısaca.

Blindness

Kitaptan sinemaya aktarılmış. İnsanları kör eden epidemik bir virüsün insanlığa etkilerini, değişen öncelikleri anlatıyor. Bütün insanlık kör olsa ne olurdu sorusunun cevabı.

Children Of Men

Gelecekte geçiyor film. İnsanların artık doğuramadığı bir dünya. Öyle ki en genç insan 18 yaşındadır. liselilerden yoksun bir dünya fikri çok cazip olsa da insanlığın devamı için verilen mücadeleye tanık oluyoruz. Bu dünyadaki gelecek tasviri kadar akıllıcasını başka filmde bulamazsınız. geleceği anlatan diğer filmler gibi mantıksız değil. Çok iyi işlenmiş bir konu. Kesinlikle tavsiye ederim.

Eğer sizlerinde hoşuna giderse güzel bir seriye başlamak istiyoruz. Ben Onur Okuducu sizlere faydasını dokunacağını düşündüğüm, istediğiniz zaman açıp izleyebileceğiniz ve izlemekten keyif alacağınız mindfuck konulu filmlerimizin ilk serisi.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/