Mark Zuckerberg’den Haber Var

Mark Zuckerberg’in dün gece Facebook üzerinden yaptığı açıklamayı ve yazdığı yazıyı sizin için derledik :

“Dünyayı bağladığımız topluluğumuzun güncellemelerini ve 3 aylık sonuçlarını açıkladık sadece.

Bizim topluluğumuzda şuan 1.65 milyar insan var. Son birkaç ay içinde; Facebook beğeni ifadelerini kullanıma açtık, Canlı video desteğini sunduk, Messenger’ı bir platform içinde inşa ettik, Oculus Rift’in dağıtımlarını yaptık ve 25 milyon insanı internete bağladık. Ayrıca deneyimlerinizi daha iyi hale getirebilmek için küçük iyileştirmeler üzerine günden güne çalıştık.

Bugün de şirketimizin yapısında bir değişiklik önerisini açıkladık. Konu hakkındaki daha detaylı bilgi için yazdığım nota buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyayı bağladığımız bu yolculuğun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz.”

Mark Zuckerberg’in yazdığı nottan önemli parçalar ise şöyle:

  • Bizim Facebook’da yaptığımız her şey; dünyayı daha açık ve bağlantılı hale getirebilme görevimize odaklamıştır.
  • Bu göreve odaklanabilmeyi sürdürmek için, her zaman bir kurucu liderliğindeki şirket olduk. Bu yapı bize; şirketleri sık sık yıpratan kısa vadeli baskılara karşı korumakta yardımcı olmuştur. Ayrıca topluluğumuzu büyütmemizde, kendi işimizi kurmamızda ve hissedar değeri oluşturmamıza katkı sağlamıştır. Bize, Instagram gibi uygulamalara yatırım yapma özgürlüğünü vermiştir.
  • Facebook liderliğinde; yapay zeka inşasına ve gelişmekte olan arttırılmış gerçeklik gibi alanlara yatırım yapmakta kararlıyız.
  • Eğitim sistemini yükseltmek, her öğrenci için küresel zorlukları çözmek için; bu yüzyılın sonuna kadar tüm hastalıkların tedavisi için yardım etmek için(dünyayı bağlayarak yardım ederken; bu, yaptığım en önemli şey olacak.); iklim değişikliklerinden çevremizi korumak için bir sorumluluk hissediyorum. Priscilla ve ben, insan potansiyelini geliştirmek ve eşitliği sağlamak için Chan Zuckerberg Girişimini kurduk ve Facebook’un yüzde 99 unu adadık.
  • Bugün, Facebook’un yönetim kurulu bize, hedeflerimize ulaşmamızı sağlayan yeni bir sermaye oluşturacak öneriyi ilan etti. Biz, 30 ya da 40 sene sonra değil bugün büyük değişikliklerin yapılmasına yardım etmek istiyoruz.
  • Bu öneri yürürlüğe girerse, bugün yaptığımız gibi sizin Facebook deneyiminizi geliştirmeye devam edeceğiz. Uzun vadede, sana daha iyi bir hizmet vereceğimizi ve seni daha güçlü bir topluluğun parçası yapacağımızı düşünüyorum.
  • Şirketime ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirebileceğimize inanıyorum. Seninle bu yolculuğa devam etmeyi dört gözle bekliyorum.

facebook-paylas2  new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/