13 Yaşında Yaptıklarıyla ABD’de Konuşulan Gururumuz: Kenan Pala

Kenan Pala 13 yaşında, topladığı bağışlarla beraber çocuklara yardım ediyor. Yaptığı kampanya o kadar büyüdü ki, yaptıkları ABD’den ülkemize kadar yayıldı.

Kendisi San Diego Francis Parker Ortaokulu’nun 8. sınıf öğrencisi. Yürüttüğü kampanya sayesinde bulunduğu kentte 23 Ocak, ‘Kenan Pala günü’ olarak kabul edildi.

Kurduğu, ‘Kids4 Community’ (Topluluk için Çocuklar) Derneği ile bulunduğu kentteki evsizlere ve kimsesizlere yardım için gece gündüz çalıştı. Kent yönetimi bir yıl boyunca bu çalışmaları izledi.

Kenan ve derneği; İçinde şampuan, kıyafet, yiyecek, içecek içeren 8 binin üstünde paket hazırladı ve bunları ABD’de kimsesizlere ve yoksullara hizmet veren derneklere bağışladı. San Diego’da evsizler için 3 bin öğlen yemeği organize etti. 500 yoksul ailenin okuma ve yaşam masraflarını karşıladı. Yeni yılda 2 binden fazla çocuğa yeni yıl hediyesi temin etti. Bunların hepsini gönüllülerden aldıkları destekleri organize ederek hayata geçirdi.

Bir yılın ardından, kentte düzenlenen törende Kristin Gaspar, Kaliforniya Valisi’nin adına San Diego’da bu yıl 23 Ocak’ın ‘Kenan Pala Günü’ olarak ilan edildiğini duyurdu.

Gaspar: “Kenan Pala’nın önderliğinde genç öğrencilerin kurduğu dernekle, şehrimizde evsiz ve yoksullar için önemli, faydalı çalışmalar yürütüyorlar. Kenan, bu genç yaşında hepimize örnek olacak işlere imza attı. Kenan ile şehirde yaşayanlar olarak gurur duyuyoruz. Kenan Pala’nın ileriki yaşlarında toplumumuza daha önemli hizmet ve katkılarda bulunacağına inanıyoruz.”

Bununla sınırlı kalmayarak, ABD’deki büyük televizyon kanalları Kenan’ı konuk alıp, projesini uzun süre boyunca ekranlara taşıdı. Kenan yaptıklarını şu sözlerle anlatıyor ve bir mesaj veriyor:

“Yürümeye başladığımdan beri birileri için yardım topluyorum, yardım ediyorum. San Diego’da 3 milyon insan yaşıyor. Eğer herkes bir yardım yaparsa, her gün 3 milyon yardım sağlanmış olur. Hayatımız daha mutlu ve huzurlu geçer. San Diego’da yaşayan insanları yardım yapmaya davet ediyorum.”

Yaptıklarıyla sadece bizim için ya da bulunduğu kent için değil, insanlık için büyük bir gurur tablosu olan Kenan Pala’yı canıgönülden kutluyor, önünün her zaman açık olmasını diliyoruz.
Kategoriler: Başarı, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/