Yemeksepeti’nde İlk Siparişinizden Bugüne Toplam Kaç Para Harcadığınızı Öğrenin

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

2010’lu yıllardan bu yana kullanılan Yemeksepeti üzerinden toplam kaç liralık sipariş verdiğinizi öğrenmenin bir yolu var.

“Online sipariş” kavramı hayatımıza girdiğinden beri yemek yeme ve sipariş verme kültürümüz, alışkanlıklarımız büyük değişimlere uğradı. Bu değişimin en büyük öncülerinden biri de elbette Yemeksepeti.

Peki yıllardır kullandığınız uygulamada, uygulama üzerinden verdiğiniz siparişlerin toplamda kaç TL olduğunu merak ediyor musunuz?
Bir Ekşi Sözlük yazarı bunu öğrenmenin bir yolunu paylaştı. Paylaştığı bilgiler doğrultusunda bunu bir kod yardımıyla öğrenmek mümkün. İşleme geçmeden önce 2 şarttan bahsedelim:
* Bu işlemi yalnızca bilgisayardan gerçekleştirebilirsiniz.
* İşlemi Google Chrome’da ya da Chome tabanlı (Yandex Browser gibi) tarayıcılarda gerçekleştirebilirsiniz.

İşlemin adımlarına geçelim:
1) Yemeksepeti anasayfasının sol tarafında adınızın yazdığı bir alan var. Adınızın üzerine tıkladığınızda bir açılır menü ile karşılaşıyorsunuz. Buradan “Siparişlerim” sekmesine tıklayın.
2) Sayfayı Scroll ederek ilk siparişinize kadar inmeniz gerekiyor.
3) İlk siparişe kadar indikten sonra sayfanın boş bir alanına fare ile sağ tıklayıp varsa “İncele” seçeneğine, yoksa “Öğeyi İncele” seçeneğine tıklayın.
4) Açılan pencerenin en üstünde Elements, Console, Sources, Network gibi sekmeler göreceksiniz. Buradan “Console” sekmesine tıklayın.
5) Şimdi buradaki adrese tıklayın ve açılan sayfadaki kodu kopyalayın.
7) Şimdi Yemeksepeti sayfasındaki “Console” sekmesine kopyaladığınız bu kodu yapıştırıp Enter’a basın. Burada bir 10 saniye kadar bekleyebilirsiniz. Sonrasında sayfanın üst kısmında bir web sitesi mesajı olarak toplam harcadığınız tutar karşınıza çıkacak.
“Keşke dışarıdan söylemek yerine evde pişirseydim” diyenlerimiz çoğunlukta mı acaba diye düşünmeden edemiyoruz. Fakat sonuçlar birçoğumuzun bu zamana kadar yemek siparişine küçük servetler ödediğini gösteriyor. ?
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/