Yediğiniz Spoiler’ı Sizi Hipnoz Ederek Unutturacak Uygulama: UnSpoil Me

Konu diziler ve filmler olduğu zaman, çoğu izleyicinin korkulu rüyası spoiler yemek. Seyir zevkini alt üst eden bu durum, ya arkadaşlardan ya da sosyal medyadan bir şekilde izleyiciye ulaşıyor ve baştan bütün heyecanı kaçırıyor.

İşte tam burada Samsung Electronics Nordic ve İsveçli hipnoz ustası, mentalist Fredrik Praesto kafa kafaya veriyor ve ortaya yediğiniz spoiler’ı unutturacağını iddia eden UnSpoil Me çıkıyor.

UnSpoil Me bir web sitesi. İşin temelinde, telkine açık olduğunuz sürece sizi hipnoz ediyor ve 20 dakikalık bir seansın ardından yediğiniz spoiler’ı unutuyorsunuz.

Uygulanan sistem ise: Ekran başında duran seyirci, önce Fredrik Praesto’nun telkinleri ve rahatlatmasıyla seansa hazırlanıyor. Ardından renkli sarmal, ekranda dönüyor ve seyirci görüntünün tam ortasına odaklanıyor. Fon müziğiyle beraber ekran kayıyor ve Praesto, seyirciye 300’den geriye saymasını istiyor. Seans sonunda ise “Hipnoz Tamamlandı” bildirimi geliyor. Hipnoz sonrasında ise seyirciden zihnini ve bedenini kontrol etmesi ve rahatlaması isteniyor. Ardından seans bitiyor. Sonrasında spoiler’ı unutuyorsunuz.

İşin ilginç tarafı ise; insanların bundan hayli korkması. Ekran başında hipnoz edilmek ve zihnin açık açık kontrol edilmesi, çoğu kullanıcının memnun olacağı değil; çekineceği bir durum gibi görünüyor.

UnSpoil Me’nin, spoiler’ı silmek gibi masum bir gerekçe ile yola çıkmasına rağmen, ideoloji aşılaması ya da subliminal bir propaganda aracı olarak kullanılması ihtimali, çoğu insanın bu uygulamaya bir adım geriden bakmasına neden oluyor.

Bakınca bu tereddütler gayet makul görünüyor. Ekran karşısında oturduğunuz yerden insanlar kafanızdan bir şey silebiliyorsa, neden bunu kendi amaçları uğruna kullanmasınlar ki? Zaten hatırlamayacaksınız. İlgilenenler için videosunu da aşağı bırakıyorum.

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/