WWF, Plastik Kirliliğine Dikkat Çekmek Adına 450 Yıl Sürecek Bir Canlı Yayın Başlattı

Bilim Hayvanı

Bilim Hayvanı

Bilim yolunda koşulmaz, ağır ağır ilerlenir.

Plastik atıklar yeryüzünde yaşam süren bütün canlılar için büyük bir tehdit. Yok olması yaklaşık 450 yıl süren plastik atıklar, barındırdıkları tehlikeli maddelerden dolayı hem hayvanlara, hem bitkilere hem de insanlara çokça zarar veriyor. Geleceğimiz için ciddi bir tehdit unsuru olan bu durumla ilgili her fırsatta daha fazla insanda duyarlılık oluşturmaya çalışan Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) plastik atıklar için ilginç ve bir o kadar da ilgi çeken bir etkinlik başlattı.

WWF internet üzerinden bir canlı yayın başlattı. WWF’in bu canlı yayını 30 Mart’ta başladı ve tam 450 yıl sürecek.

Etkinliğin konusuna gelecek olursak; WWF ile NOSSA isimli bir şirketin ortak olarak başlattığı bu etkinlik bir canlı yayın. Plastik atık kirliliğinin dünyaya vermiş olduğu zarara dikkat çekmek için yapılan bu canlı yayında sadece bir plastik şişe görüntüleniyor.

Portekiz’in Lizbon kentinde başlatılan canlı yayının 450 yıl süreck olmasının nedeni ise plastik bir atığın dünyayı 450-500 yıl kadar kirletmesi.


Başlatılan bu canlı yayın için bir internet sitesi oluşturuldu. Bu internet sitesinden canlı yayını izleyebiliyorsunuz.

İnternet sitesine girdiğin bir sayaç görüyorsunuz. Bu sayaç, canlı yayının bitmesine ne kadar zaman kaldığını gösteriyor.
Sosyal medyada büyük ilgi gören canlı yayının yanı sıra WWF bir de imza kampanyası başlattı. Bu imza kampanyasının konusu ise devletlere bir çağrı niteliğinde. Anasayfadaki ‘SIGN IN’ butonuna tıklayarak siz de kampanyaya destek verebilirsiniz.
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/